Baba-kız parkta gezerken dehşeti yaşadı
Şişli’de 8 yaşındaki kızıyla birlikte parkta gezen Osman Çil’e, sahibi tarafından başıboş bırakılarak yürüyüşe çıkarılan 3 köpek saldırdı. Kızını kucağına alarak saldırıdan koruyan baba Çil, çeşitli yerlerinden yaralandı. Köpeklerin yabancı uyruklu sahibi ise gözaltına alındı.
GÜNDEM , 14 Nisan 2014 Pazartesi, 12:12
Baba-kız parkta gezerken dehşeti yaşadı

Olay Maçka Parkı’nda dün meydana geldi. Kızı İrem’le parkta yürüyen Osman Çil’e parkta yürüyüşe çıkarılan ve bağlı olmayan 3 köpek saldırdı. Baba Çil, kızını kucağına alarak köpeklerin saldırısından korumaya çalıştı. Bu arada Osman Çil, kendisine saldıran köpekleri engelleyemedi. Köpekler, Çil’in bacaklarını çeşitli yerlerinden ısırdı. Baba Çil kendi imkanlarıyla saldırıdan kurtuldu.

Olayı gören vatandaşlar durumu sağlık ve polis ekiplerine bildirdi. Olay yerine kısa sürede gelen ekipler, köpeklerin karantinaya alınması için uzun süre zabıta ekiplerini bekledi. Osman Çil’in ilk tedavisi olay yerinde yapılırken, küçük İrem’in yaşadığı korku gözlerinden okunuyordu. Çil, ambulansla Şişli Etfal eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Bir anda 3-5 köpeğin üzerine saldırdığını belirten Çil, “Çocuk ısırılmasın diye kendimi siper ettim. Saldırıdan kendi imkanlarımla kurtuldum.” dedi.

Köpeklerin sahibi yabancı uyruklu şahıs ise polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Olay sırasında hayvanlarının yanında olmadığını belirten şahıs, köpeklerin bağlı olmadığını ve hayvanları yürüyüşe çıkardıklarını söyledi.

Polis olayla ilgili araştırma başlattı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR