Bahçeli, AK Parti'yi sert dille uyaran vekiline arka çıkmadı!
MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt'un "AK Parti için durum 31 Mart'ta hiç de iyi görünmüyor. Herkes aklını başına alsın" şeklindeki çıkışını yorumlayan MHP Lideri Bahçeli "Enginyurt'un değerlendirme ve açıklamaları Milliyetçi Hareket Partisi'ni bağlamaz" dedi.
GÜNDEM , 17 Kasım 2018 Cumartesi, 12:53
Bahçeli, AK Parti'yi sert dille uyaran vekiline arka çıkmadı!

MHP lideri Devlet Bahçeli'den partisinin Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt'un AK Parti ve ittifaka ilişkin sözlerine tepki geldi. Bahçeli, Enginyurt'un sözlerinin MHP'yi bağlamayacağını ifade etti.

Sosyal medyadan açıklamalarda bulunan Bahçeli'nin paylaşımları şöyle:"Milliyetçi Hareket Partisi politikalarının nasıl teşekkül ettiği, söz ve açıklama sınırının ne şekilde oluşup olgunlaştığı belli ve bilinmektedir.

"MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ'Nİ BAĞLAMAZ"

Parti yöneticilerimiz, parti üyelerimiz, milletvekillerimiz ve diğer teşkilat mensuplarımız belirlenmiş politik ilkelere aynen uymakla mükelleftir. Bu kapsamda partimizin siyasi faaliyetlerinin belirlenmesinde, parti politikalarının tezahürüyle birlikte kamuoyuna aktarılmasında Ordu Milletvekilimiz Sayın Cemal Enginyurt'un değerlendirme ve açıklamaları Milliyetçi Hareket Partisi'ni bağlamayacaktır. Aziz milletimize ve siyasi muhataplarımıza saygıyla duyurulur."

CEMAL ENGİNYURT NE DEMİŞTİ?

Enginyurt, yaptığı son açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı: "AK Parti için durum 31 Mart'ta hiç de iyi görünmüyor. Gerek anketler gerekse sokak alarm veriyor. Başta Sayın Cumhurbaşkanı olmak üzere AK Parti hükümeti ve yetkililerine şunu net şekilde söyleyebiliriz: MHP, Cumhur İttifakı için bir kazançtır, kazanımdır. MHP ile birlikte girilecek bir seçimden büyük başarılar ortaya çıkacaktır, iyi neticeler, güzel sonuçlar alınacaktır. Aksini düşünmek bile istemiyorum. 31 Mart akşamı aksi olduğu takdirde birileri Külliye'de çok ağır zılgıtlar yiyebilir. Herkes aklını başına alsın."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR