Bahçeli'nin "Ocak dışısın" dediği Enginyurt, Erdoğan'a çağrı yaptı
Kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edilen MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Tarım Bakanına hesabı sorun" diyerek Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çağrı yaptı.
GÜNDEM , 21 Temmuz 2020 Salı, 13:44
Bahçeli'nin "Ocak dışısın" dediği Enginyurt, Erdoğan'a çağrı yaptı

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin fındık fiyatı açıklamasına tepkisinin ardından kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edildi. Bu gelişmenin ardından MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a çağrıda bulundu.

"TARIM BAKANI ÜRETİCİYE İHANET EDİYOR"

Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan ve "Tarım Bakanına hesabı sorun" diyen Enginyurt, "Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan, fındık fiyatları üzerinden oyun yapanlar var. Tarım Bakanı, rekolteyi 665 bin ton diyerek ve Avrupa pahalı fındık yemez sözüyle, üreticiye ihanet ediyor. Tarım bakanına hesabı sorun. Fındık üreticisini alivreciye yem etmeyin. Fındık yaşamdır" ifadelerini kullandı.

İşte Enginyurt'un o paylaşımı;

"ŞEREFİN TAVİZİ OLMAZ"

Enginyurt, disiplin kuruluna sevk edilmesiyle ilgili dün yaptığı açıklamada da şu sözlere yer vermişti: "Fındık üreticisinin hakkını savunmak, vatanı savunmak gibidir. Fındıkta oyunlara karşı durmanın bedeli ağır da olsa; bu bedeli ödemek Ordulular adına şereftir. Şerefin tavizi olmaz. MHP vazgeçilmez sevdamdır."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR