Bakan Çelik'ten Bursa'da kuraklık uyarısı
Bursa'nın İznik İlçesi'ni ziyaret eden Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, burada yaptığı konuşmada, dünyanın kuraklıkla karşı karşıya kaldığını söyledi.  
BURSA , 03 Temmuz 2016 Pazar, 11:18
Bakan Çelik'ten Bursa'da kuraklık uyarısı

İznik Belediyesi İzzet Peşte Su Sporları Kamp ve Eğitim Merkezinde İznik Batum Kültür Derneğinin düzenlediği iftar yemeğine katılan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, ilk olarak terör olaylarına değindi. Çelik, şöyle dedi:

"Bizler yılın diğer 11 ayını da ne zaman Ramazan ayı gibi yaşarsak o zaman insanlık kurtuluşa erecektir. Aksi takdirde vahşet, kan, insafsızlık, insanları kahreden, üzen hadiseler devam edecek. İşte gördünüz. İftar saatinden 1 saat sonra İstanbul’da bomba patlattılar. Nasıl bir anlayıştır, bu nasıl bir nefrettir? Bebeği, kadını ve tüm insanları dinlemiyor. Onlarca insanın hayatını kaybetmesine neden oluyorlar." 

"BUNLAR MAŞA" 

Terör olaylarına karışanların maşa olduğunu anlatan Bakan Çelik, "Bunların defterlerini düreceğimiz konusunda hiç birinizin şüphesi olmasın. Tabii ki bedeller var. Gencecik fidanlar, delikanlılar toprağa veriliyor. Ama bunlar toprak için veriliyor. Bu şehit kanlarıyla sulanmış toprak için veriliyor" ifadelerini kullandı.

"DÜNYADA SU SORUNU" 

Bakan Çelik, dünyadaki 80 ülkede su sıkıntısı çekildiği, kuraklıkla karşı karşıya kaldığını ve buna çare bulunamadığını anlatırken, "İnanın dünya kuraklıkla karşı karşıya. Dünya insanın insana duyduğu nefret duygusuyla karşı karşıya" diye konuştu.  

İznik’e ilçe tarım müdürlüğü hizmet binası ve baraj yapılacağını açıklayan Bakan Çelik, "İznik Barajı için de çalışmaların hızlandırılması konusunda girişimlerimiz olacak" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR