Bakan Kılıç'tan 'Yüce Atatürk' açıklaması
Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Fethiyesporlu futbolcuların giydiği tişörtler ile ilgili konuştu.
GÜNDEM , 07 Aralık 2013 Cumartesi, 17:41
Bakan Kılıç'tan 'Yüce Atatürk' açıklaması

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Fethiyespor Kulübünün, oyuncularının Fenerbahçe maçı seremonisinde giydiği tişörtler nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından Profesyonel Futbol Disiplin Kuruluna (PFDK) sevk edilmesine ilişkin, "Türkiye bu konuyu tartışmamalı, TFF de bu konuyu gündeminden çıkarmalıdır" dedi.

"Atatürk'ün adı, bu toplum için çok önemlidir"

Fethiyesporlu oyuncuların, Ziraat Türkiye Kupası'ndaki Fenerbahçe maçı öncesi seremoniye "Yüce Atatürk" yazılı tişörtlerle katılmasına da değinen Kılıç, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, ulu önderi, Türk toplumu için müşterek ve çok büyük bir değer olduğunu vurguladı.

Atatürk'ün adının, herhangi bir şekilde toplumda siyasi bir mesaj, ötekileştirecek veya başkalaştıracak bir yaklaşım olarak adlandırılamayacağını ve değerlendirilemeyeceğini dile getiren Kılıç, şunları kaydetti: "TFF ne karar alacak onu bilemiyorum. Nihayetinde Atatürk gibi ortak bir değer, toplumun tamamının saygı duyduğu bir devlet adamı konusunda daha özenli, daha dikkatli adımların atılması, daha hassas kararların alınması gerekir. Aksi takdirde TFF tarafından verilecek bir karar, toplumda bir ayrışmaya sebep olabilecektir. Bu karar sanki siyaseten ülkeyi yönetenler tarafından alınmış bir karar ya da atılmış bir adım gibi değerlendirilecek ve başka mecralara çekilebilecektir. Atatürk'ün adı, bu toplum için çok önemlidir. Ulu önderdir. Dolayısıyla Atatürk adının hiçbir siyasi ya da benzer polemiğe konu edilmesine rıza göstermeyiz. Türkiye bu konuyu tartışmamalı, TFF de bu konuyu gündeminden çıkarmalıdır."

Kılıç, Yalova Belediyesi ile AK Parti İl Başkanlığını da ziyaret etti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR