Bakan Kurum'dan Bursa açıklaması: Kurtaracağız
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile yaptığı görüşmeyi sosyal medyadan paylaşarak, "Akpınar ve Sıcaksu mahallesinde kentsel dönüşüm çalışmalarımıza başlıyoruz. Her iki mahallemizde toplamda yaklaşık 4000 konutluk projemizi hayata geçirerek vatandaşımızı mağdur etmeden bu bölgelerimizi sağlıksız yapılardan kurtaracağız" ifadesini kullandı.
BURSA , 14 Ocak 2021 Perşembe, 08:36
Bakan Kurum'dan Bursa açıklaması: Kurtaracağız

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum sosyal medya hesabı üzerinden Bursa için önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Murat Kurum yaptığı açıklamada, "Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş ile yeşil Bursa'mızın tarihi kimliğini ortaya çıkaracak Çarşıbaşı Meydan Projesi ve Çekirge Teras Projesi ile şehrimizde yapacağımız ve yatay mimarinin esas alınacağı kentsel dönüşüm çalışmalarımızı görüştük. Hanlar bölgesinde yapacağımız tarihi meydan projesinde adımlarımızı hızlandıracağız.

Çekirge Teras projesinin ihale sürecini de bu yıl içinde tamamlayarak 2022 yılında yeşiliyle, tarihi dokusuyla şehrimizin değerine değer katacak bu özel projeyi Bursa'mıza armağan edeceğiz.

Akpınar ve Sıcaksu mahallesinde kentsel dönüşüm çalışmalarımıza başlıyoruz. Her iki mahallemizde toplamda yaklaşık 4000 konutluk projemizi hayata geçirerek vatandaşımızı mağdur etmeden bu bölgelerimizi sağlıksız yapılardan kurtaracağız." ifadesini kullandı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR