Bakan Pekcan açıkladı: Kapıkule'de 2 ton 70 kg esrar ele geçirildi! Ülke tarihinde rekor...
Kapıkule Sınır Kapısı'nda 2 ton 70 kilogram ağırlığında esrar ele geçirildi. Bakan Pekcan, operasyon için "Kara kapılarında tek seferde en yüksek uyuşturucu yakalaması oldu" dedi.
GÜNDEM , 11 Şubat 2020 Salı, 10:27
Bakan Pekcan açıkladı: Kapıkule'de 2 ton 70 kg esrar ele geçirildi! Ülke tarihinde rekor...

Türkiye ile Bulgaristan arasında bulunan Kapıkule Sınır Kapısı'nda yaklaşık 2 ton esrar ele geçirildi.

Ticaret Bakanlığına bağlı Gümrük Mühafaza ekipleri, Kapıkule Gümrük Kapısı'nda şüpheli bir TIR'da arama yaptı. Aramada TIR'da 2 ton 70 kg ağırlığında esrar bulundu.

Konu ile ilgili sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, ele geçirilen esrar miktarının bir rekor olduğunu belirtti.

Ele geçirilen esrar miktarının ülke tarihinde kara kapılarında tek seferde gerçekleştirilen en yüksek miktardaki uyuşturucu yakalaması olduğunu belirten Pekcan, şöyle devam etti:

"Bu önemli yakalamayı gerçekleştiren başta Edirne Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü olmak üzere gece gündüz demeden büyük bir özveriyle kaçakçılıkla mücadele eden Gümrük Muhafaza ekibimizi canı gönülden kutluyorum."

Yaklaşık 2 ay önce İstanbul Havalimanı'nda ele geçirilen 1.7 ton uyuşturucu ile ülke genelinde havalimanlarında gerçekleştirilen en yüksek miktardaki uyuşturucu yakalamasını gerçekleştirilmişti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR