Bakan Soylu: Ben kısaca şer ittifakı diyorum
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Karşımızda bir ittifak var. Ben kısaca şer ittifakı diyorum. PKK ile FETÖ ile kol kola yürüyen, hatta onların kılavuzluğunda yürüyen bir ittifak. PKK ile kol kola yol yürümekten rahatsız olmayanlar buyursunlar bu ittifakta yer alsınlar. Ama biz rahatsız oluruz arkadaş. Ben, askerime, polisime, gencecik öğretmenime kurşun sıkan adamla aynı safta olmaktan rahatsız olurum" dedi.
GÜNDEM , 12 Şubat 2019 Salı, 19:54
Bakan Soylu: Ben kısaca şer ittifakı diyorum

İçişleri Bakanı Soylu, Ankara'nın Akyurt ilçesinde sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve muhtarlarla bir araya geldi. Soylu, burada yaptığı konuşmada, "Kimin kiminle iş tuttuğunu çok iyi biliyoruz. Millet her şeyi görmektedir, bilmektedir. 15 Temmuz'un arkasındakileri de bilmektedir, PKK'nın arkasındakileri de bilmektedir, FETÖ'nün arkasındakileri de bilmektedir. Bundan önceki darbelerin de arkasında kimlerin olduğunu gayet iyi bilmektedir. Eğer bu seçim, birilerinin iddia ettiği gibi sadece bir yerel seçim olsaydı, başka bir anlamı olmasaydı, karşımızda böyle bir ittifak kurulmazdı. Eğer biz buradan bir adım geri basarsak, boşalttığımız yeri hiç de hayırlı adamlar doldurmayacaktır" ifadelerini kullandı.

Soylu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Karşımızda bir ittifak var. Ben kısaca şer ittifakı diyorum. PKK ile FETÖ ile kol kola yürüyen, hatta onların kılavuzluğunda yürüyen bir ittifak. PKK ile kol kola yol yürümekten rahatsız olmayanlar buyursunlar bu ittifakta yer alsınlar. Ama biz rahatsız oluruz arkadaş. Ben, askerime, polisime, gencecik öğretmenime kurşun sıkan adamla aynı safta olmaktan rahatsız olurum. Ben onunla yol yürümekten rahatsız olurum. Terörist cenazesine giden adamdan, DHKP-C'lileri hapiste ziyarete giden, onların gönlünü yapan, moral veren partiden de vekilinden rahatsız olurum. 15 Temmuz'a tiyatro diyen adamlarla kol kola yürümekten ben rahatsız olurum. Yenildiği her seçimde devlete de millete de iftira atan adamlardan ben rahatsız olurum. 'Biz sırtımızı PKK'ya, YPG'ye yaslıyoruz' diyen bir partiyle yol yürümekten, onların adamlarıyla yan yana olmaktan rahatsız olurum. Vatanını teröristlerden temizlemek için canını ortaya askerime, jandarmama, polisime, korucuma Meclis'te 'işgalci' diyen, 'işgal askeri' diyen adamlarla yol yürümekten, ben rahatsız olurum. O ittifakın içinde bulunanlara söylüyorum. Siz rahatsız olmuyor musunuz? Orada bulunun vatanseverlere söylüyorum siz bu ittifaktan rahatsız olmuyor musunuz?"

"İHA'larla onlara ne numaralar çekeceğiz"

Terörle mücadeleye değinen Soylu, "Öyle bir şey icat ettik ki teröristlerin değil adım atması, kafalarını bir yerden bir yere çıkarması mümkün değil. Hele şu havalar bir güzelleşsin, İHA'larla onlara ne numaralar çekeceğiz" diye konuştu.
Dün İstanbul'da helikopterin düşmesi sonucu 4 askerin şehit olduğunu belirten Soylu, "Her biri bizim ciğer parelerimiz, can parelerimiz. Allah onlara yakınlarıyla cennette buluşmayı nasip etsin. Bizim duamız odur" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR