Bakan Soylu'dan yaşanan acı olaya ilişkin açıklama
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Emniyet Müdürlüğündeki silahlı saldırı sebebiyle Rize'ye geldi. Bakan Soylu, 'Emniyetimiz gerekli ifadeleri aldı. Yaralılardan birine müdahale devam ediyor.' açıklamasında bulundu.
GÜNDEM , 11 Aralık 2018 Salı, 19:29
Bakan Soylu'dan yaşanan acı olaya ilişkin açıklama

Bakan Soylu, beraberindeki Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, AK Parti Rize Milletvekili Muhammet Avcı, Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya ve diğer yetkililerle Rize Devlet Hastanesini ziyaret etti.

Soylu ve beraberindekileri hastanenin acil servisi önünde, Rize Valisi Kemal Çeber, Trabzon Emniyet Müdürü Orhan Çevik ve diğer ilgililer karşıladı.

Bakan Soylu, Vali Çeber ve diğer ilgililere başsağlığı diledikten sonra hastaneye girdi.

Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi'nin şehit olduğu saldırıda bacağından yaralanan koruması Yiğit Can Köksal'ı ziyaret eden Soylu'nun, göğüs ve sırtından yaralanan ve ameliyatının ardından yoğun bakım servisinde tedavi altına alınan Personel Şube Müdürü Ercan Polat'ın durumu hakkında da yetkililerden bilgi alacağı öğrenildi.

Bakan Soylu, şehit Emniyet Müdürü Verdi'nin eşi Leyla Verdi'ye taziyelerini iletti.

Öte yandan, hastane çevresinde polis ekipleri güvenlik önlemleri alırken yaralıların durumunu merak eden vatandaşların da hastane önüne geldiği gözlendi.

BAKAN SOYLU'DAN AÇIKLAMA

Emniyet Müdürlüğündeki silahlı saldırı sebebiyle Rize'de bulunan Bakan Soylu, açıklamalarda bulundu.

İşte Bakan Soylu'nun açıklamalarından satır başları;

Emniyetimiz gerekli ifadeleri aldı. Yaralılardan birine müdahale devam ediyor. Koruma polisi olayı duyup olaya müdahele edince bir el ateş edip saldırganı vuruyor, tabi saldırgan da ateş ediyor. Sonra silahını bırakıp teslim oluyor. Memlekete fayda sağlayacak bir kahraman evladımızı kaybettik. Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Vali'den bilgi aldı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR