Bakanlık o futbol kulübünü incelemeye aldı
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2'nci Lig Kırmızı Grup'ta mücadele eden Amed Sportif Faaliyetler Kulübü, İçişleri Bakanlığı'nca incelemeye alındı.
SPOR , 01 Mart 2018 Perşembe, 13:06
Bakanlık o futbol kulübünü incelemeye aldı

İçişleri Bakanlığı'na bağlı 3 müfettişin, Diyarbakır Valiliği Dernekler Masası'nda, Amed Sportif Faaliyetler Kulubü'ne ait, finansman tabloları ve gelir-gider defter ve evrakını incelemeye aldığı belirtildi. Müfettişlerin yaklaşık bir haftadan beri resmi evrakın incelemeye alındığını doğrulayan Amed Sportif Kulüp Başkanı Nurullah Edemen, kulübün ekonomik olarak çok kötü günler geçirdiğini söyledi.

Kulübe sahip çıkılması konusunda taraftarlara çağrıda bulunan Edemen, "Kulüple ilgili resmi evraklarımız, defterlerimiz şu an İçişleri Bakanlığı'na bağlı müfettişler tarafından inceleniyor. Yaklaşık bir hafta oldu. Kulüple ilgili her şey resmi ve kayıt altına alınmıştır. Yasadışı tek bir işimiz, icraatımız olmaz. Bunun dışında kulüpte ekonomik olarak çok kötü günler yaşıyoruz.

'En önemlisi dedikoduların önünü kapatmak için kulübe destek olmak lazım. Algı açısından doğru değil, her kesimin Amedspor'u destek için kulübün yanında olması çağrısı yapıyoruz. Hafta sonu deplasmana gideceğiz kafile için daha bilet alamadık. Kulübün kadın voleybol takımını deplasmana gönderemedik. Hafta sonu deplasmanda kadın ve erkek futbol takımlarımızın maçları var, onlar için de daha bilet alamadık. Sonuç itibarıyla müfettiş incelemesi sürüyor"dedi.

Amed Sportif Kulübü'ne kayyum atanacağı yönündeki iddialar üzerini ise Başkan Edemen, "Müfettiş incelemesi sonrasında ne olur, açıkçası onu da bilemiyorum"dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR