"Bal Tatlısı" 15 Bin kişiyi güldürdü
Bursa Sanat Tiyatrosu, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın maddi katkıları ile hazırladıkları "Bal tatlısı, biber acısı" adlı oyunla 2011-2012 tiyatro sezonunda 15 bin kişiyi güldürdü.
MAGAZİN , 27 Haziran 2012 Çarşamba, 13:05
"Bal Tatlısı" 15 Bin kişiyi güldürdü
Sosyal konuların komik bir dille işlendiği “Bal tatlısı, biber acısı” oyununu yazıp yöneten Bursa Sanat Tiyatrosu Genel Yönetmeni Ahmet Turunç, yıllardır sergiledikleri oyunlarla Bursa'da tiyatro konusunda bir ekol oluşturduklarını ifade etti. Turunç, halkın tiyatro sevgisinin fazla olduğunu ama fırsat ayarlama konusunda sıkıntı çektiklerini kaydetti.

Bursa Sanat Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Ahmet Turunç, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın maddi katkıları ile hep gündemdeki konulardan ilham alarak oyunlar hazırladıklarını ifade ederek, "Bu oyunda aile içerisindeki geçimsizliklerin onarılması zor yaralar açtığını anlatıyoruz. Bursa Sanat Tiyatrosu olarak yaklaşık 12 yıldır bir çok oyun sergiledik. Birçok turneler düzenledik. Şu anda da Bursa Yeşil Türbe yanında cep tiyatromuzda oyunlar sergilemeye başladık. 2011-2012 tiyatro sezonunda 81 gün içerisinde toplam 15 bin tiyatro severle buluştuk" şeklinde konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR