Balıkçılar da arıyor, liseli kızdan haber yok
Edirne'de, 16 yaşındaki lise öğrencisinin tarihi Uzunköprü'den Ergene Nehri'ne atlayarak intihar ettiği iddiası üzerine AFAD ekiplerine destek amaçlı olarak balıkçıların da katıldığı arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.
GÜNDEM , 24 Mart 2017 Cuma, 08:03
Balıkçılar da arıyor, liseli kızdan haber yok

Edinilen bilgiye göre, olay saat 13.00 sıralarında Edirne'nin Uzunköprü ilçesine adını veren tarihi taş köprü üzerinde meydana geldi. Uzunköprü Hüseyin Çorum Sağlık Meslek Lisesi'nde öğrenci olduğu öğrenilen 16 yaşındaki Ö. İ. adlı genç kız, görgü tanıklarının ifadelerine göre, tarihi taş köprü üzerinde yürüyemeye başladı. Genç kız, köprünün altında Ergene Nehri'nin aktığı bölümüne geldiğinde, yine iddiaya göre bazı vatandaşların kendisine engel olma çabalarına rağmen taş köprünün korkuluklarına çıkarak, kendisini boşluğa bıraktı.İhbar üzerine olay yerine sevk edilen, polis ve 112 sağlık ekipleri söz konusu bölgede inceleme başlatırken, acı haberi alarak nehir kenarına gelen genç kızın ailesi de gözyaşlarına boğuldu. Genç kızın nehre atladığı iddiası ve ihtimali üzerine bölgeye çok sayıda AFAD ekibi sevk edildi. Uzunköprü İlçe Kaymakamı Kemal Yıldız'da Ergene Nehri'ne gelerek, polis ve AFAD ekiplerinden, arama kurtarma çalışmaları ile ilgili bilgi aldı. Bölgede yaşayan bazı balıkçılarda, AFAD ekiplerinin arama çalışmalarına gönüllü olarak katıldı.

Geçtiğimiz yıl Şubat ayı içerisinde, yine lise öğrencisi 17 yaşındaki D.T. isimli gençte tarihi taş köprüden Ergene Nehri'ne atlamıştı. Bölgeye sevk edilen dalgıç polisler ise Ergene Nehri'ndeki siyanür seviyesi ve kanserojen diğer maddelerin yoğunluğu nedeniyle su altında arama çalışması yapamamış, arama kurtarma çalışmaları su üzerinde sadece bot ve balıkçı tekneleri ile gerçekleşmişti. Talihsiz gencin cansız bedenine ise 18 gün sonra ulaşılabilmişti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR