Bankamatikten çektiği hatalı basım 50 lirayı satışa çıkardı
Ardahan'da, ATM'den emekli maaşını çeken Mehmet Çimli, 50 TL'lerden birinin diğerlerinden farklı olduğunu gördü. Banknotun sahte değil hatalı basım olduğunu öğrenen Çimli, 50 TL'yi koleksiyonculara satmak istiyor.
EKONOMİ , 22 Şubat 2021 Pazartesi, 14:13
Bankamatikten çektiği hatalı basım 50 lirayı satışa çıkardı

Kentte ATM'den emekli maaşını çeken, 3 çocuk babası Mehmet Çimli (63), banknotların arasındaki 50 TL'nin diğerlerinden farklı olduğunu gördü. Paranın ön yüzünün sağ üst köşesinde '50' yazması gerekirken, basım hatasından dolayı sadece '5' yazdığını ve sağ kısmında da hologram folyolarda, gümüş renklerin eksik olduğunu fark eden Çimli, internetten araştırma yaptı. Banknotun sahte değil hatalı basım olduğunu öğrenen Çimli, bu tür paraların yüksek değerlere satıldığını öğrendi.

DEĞERİNİ VEREN OLURSA SATACAK

Mehmet Çimli, elindeki hatalı basım parayı koleksiyon yapan kişilere satmaya karar verdi. Çimli, "Biraz araştırma yaptım. Bu tür paraların Merkez Bankası tarafından hatalı para sayıldığını öğrendim. Bu tür paralardan sayılı olduğunu öğrendim. Ben de koleksiyoncu olmadığım için koleksiyon yapan birisine değerini verdiği taktirde vereceğim" diye konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR