Başbakan'dan bayram namazı çıkışı birlik mesajı
Başbakan Binali Yıldırım Erzincan'ın Refahiye İlçesine bağlı Kayı Köyü'nde köylüleri ile bayram namazı kıldı. Yıldırım bayram mesajında birlik beraberlik mesajı verdi.
GÜNDEM , 25 Haziran 2017 Pazar, 13:26
Başbakan'dan bayram namazı çıkışı birlik mesajı

Ramazanın son iftarını doğup, büyüdüğü Erzincan'ın Refahiye İlçesine bağlı Kayı Köyü'nde yapan bu sabah da yine köylüleri ile bayram namazını kılan Başbakan Binali Yıldırım, bayram mesajında halkı trafik kazalarına karşı uyardı.

HALKI TRAFİK TERÖRÜNE KARŞI DİKKATLİ OLMALARI KONUSUNDA UYARDI

Bugün saat 05.40'da köy meydanındaki Kayı Camisi'ne gelen Başbakan Binali Yıldırım, köylüleri ile birlikte bayram namazı için saf tuttu. Cami çıkışında köylüleriyle bayramlaşan Binali Yıldırım, çocuklara da oyuncak dağıttı. Cami önünde açıklama yaparak bayram mesajı veren Başbakan Yıldırım, halkı özellikle trafik terörüne karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.

"BAYRAMLAR BİRLİĞİN VE BERABERLİĞİN DORUĞA ULAŞTIĞI GÜNLERDİR"

"Bugün ramazan bayramının birinci günü. Ramazan bayramını bu yıl doğduğum, büyüdüğüm Erzincan'ın Refahiye ilçesine bağlı Kayı köyünde köylülerimle, komşularımla birlikte geçiriyoruz. Bayram namazını kıldık şimdi de artık bayramlaşacağız ve böylece ramazandan sonra bayramı idrak etmiş olacağız. Bayramlar kardeşliğin, birliğin ve beraberliğin doruğa ulaştığı günlerdir. İşte o günlerden birini yaşıyoruz. İnşallah bu bayramda ülkemizin, milletimizin birliği, dirliği ve beraberliğine, tüm İslam aleminin huzuruna kardeşliğine vesile olur. Bu bayram vesilesi ile ben ülkemizin birliği, beraberliği ve vatanın bölünmez bütünlüğü için hayatını ortaya koyan sınırlarda, dağlarlarda ve bayırlarda ülkenin güvenliği için mücadele eden tüm güvenlik güçlerimize polisimize, askerimize, jandarmamıza, korucularımıza teşekkür ediyorum. Teşekkürlerimiz sunuyorum. Milletin duası onlarla beraber. Çünkü onlar ülkemizin birliği için istiklali için geleceği için çalışıyorlar."

"SİZ SİZ OLUN YOLLARIN KURALLARINA UYUN"

"Bayramda insanlar sılayı rahim yapıyor ve memleketlerine giderek, büyüklerini, kabirlerini ziyaret ediyor. Bu gidiş ve gelişlerde hiç arzu etmediğimiz trafik kazaları meydana geliyor. Dolayısı ile vatandaşlarımızdan özellikle isteğim aman siz siz olun yolların kurallarına uyun. Yolların kralı olmaz yolların kuralı olur. Hızlı gitmenize gerek yok. Hızlık gitmekle yavaş gitmek arasında bir ömür kadar fark var. Onun için sizlerin sevdiklerinize sağ salim ulaşması bizim en büyük önceliğimiz ve beklentimizdir. Bu bakımdan dostlarımızı, eşimizi, akrabamızı üzmemek için lütfen yola çıkarken dinlenmiş olarak, yorulduğumuzda ara vermek sureti ile seyahatinizi tamamlayın."

"RAMAZAN BAYRAMININ BÜTÜN MİLLETİMİZE, HAYIRLI VE UĞURLU OLMASINI DİLİYORUM"

"Geçmişini bilemeyen geleceğini inşa edemez. O yüzden vatanın her köşesinde her yerinde ay- yıldızlı bayrağımızı dalgalandıracak, birliğimizi ve beraberliğimizi sağlamlaştıracak her türlü çalışmayı birlikte yapmamız lazım. Türkiye hepimizin arzu ettiği muasır medeniyetler seviyesine ancak ve ancak daha çok çalışacak, birliğimizi ve kardeşliğimizi daha da sağlamlaştırarak farklılıklarımızı değil, ortak yönlerimizi ön plana çıkararak farklılıklarımızı zengin olarak görüp ve o şekilde hareket ederek sağlayacağız. Ben tekrar ramazan bayramının bütün milletimize, hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Daha nice bayramlara birlik içinde beraberlik için de huzurla ulaşmamızı Mevlamdan niyaz ediyorum. Vatan için, millet için hayatını ortaya koyan, şehit olan bütün şehitlerimize Allah rahmet diliyorum. Gazilerimize hayırlı uzun ömürler diliyorum."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR