Başbakan'dan Mustafa Dündar'a övgü
AK Parti Genel Merkezi’nce düzenlenen ve Türkiye genelinden 286 projenin katıldığı yarışmada, Osmangazi Belediyesi’nin Çarşamba Pazarpark jüri özel ödülü aldı.
BURSA , 31 Mart 2013 Pazar, 09:42
Başbakan'dan Mustafa Dündar'a övgü

AK Parti 4. Yerel Yönetimler Sempozyumu kapsamındaki ödül töreni Ankara Rixos Grand Otel’de gerçekleştirildi.

‘Yaşanabilir ve Estetik Şehirler’ temasıyla düzenlenen sempozyumun açılış törenine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanı Muammer Güler, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, AK Parti kurmayları ve Türkiye genelinden tüm AK Partili Belediye Başkanları katıldı. Sempozyumun açılışında konuşan Çevre Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar geçtiğimiz yıl yaptıkları yarışmaya Türkiye genelinde 127 projenin katıldığını belirterek, “Bu yıl sayının 286’ya çıkması önemli bir gelişme” dedi.

Yarışmaya Bakırcılar-Ertaş Çarşısı, “Bir milyon Fidan Kampanyası” ve Bursa’da alışveriş anlayışını değiştiren ve mimarisi ile Türkiye’ye örnek olan Çarşamba Pazarpark projeleriyle katılan Osmangazi Belediyesi’ne ödülü Çarşamba Pazarpark projesi getirdi. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı törende ödülünü Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın elinden aldı. Ödül töreninin ardından kürsüye gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Yarışmada dereceye giren belediye başkanlarımızı tebrik ediyorum. Bu projelerin uygulandığı şehirleri de gönülden kutluyorum, umut ve heyecan verici olan bu projelerin diğer ilçe ve illere örnek olmasını diliyorum” dedi.

Osmangazi Belediyesi’nin jüri özel ödülüne layık görülen Çarşamba Pazarpark projesine büyük ilgi gösteren Başbakan Erdoğan Başkan Dündar’ı kutlayarak proje hakkında detaylı bilgi aldı. Projenin fotoğraflarının yer aldığı standa gelerek Dündar ve eşi Sevginaz Dündar ile bir süre sohbet eden Erdoğan, “Başarılı çalışmalarınızdan dolayı sizleri kutluyorum, Bursa’ya ve Osmangazi’ye yakışan yeni ve örnek projelerinizi bekliyorum” dedi.

Başbakan Erdoğan’a projeyi anlatan Başkan Mustafa Dündar da, “Şehrimize değer katmak adına birbirinden farklı projeler üretiyoruz ve halkımızın hizmetine sunuyoruz. Projelerimizin sizler tarafından takdir toplaması ve ödüle layık görülmesi bizleri daha da heyecanlandırıyor” diye konuştu.
Başbakan Erdoğan, Dündar ve eşi Sevginaz Dündar ile Çarşamba Pazarpark projesi önünde fotoğraf çektirerek sergi salonundan ayrıldı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR