Başbakan Yıldırım'dan büyüme rakamlarına ilk yorum
Bosna Hersek'te konuşan Başbakan Yıldırım, 2017 büyüme oranını değerlendirdi. Başbakan Yıldırım, "Bu büyüme oranı bizim için bir sürpriz değil. Bunun böyle olacağını aylar önce gelişmelerden görmüştük." dedi.
GÜNDEM , 29 Mart 2018 Perşembe, 15:05
Başbakan Yıldırım'dan büyüme rakamlarına ilk yorum

Başbakan Binali Yıldırım, Saraybosna'da Bakanlar Konseyi Başkanı Denis Zvizdic ile yaptığı görüşmenin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında konuştu.

"Balkanların istikrarı ve güvenliği, aslında Avrupa'nın güvenliği demektir, Ortadoğunun güvenliği demektir." diyen Yıldırım, 'Bu bakımdan buradaki barışın, buradaki istikrarın bozulmaması için bütün bölge ülkelerine büyük sorumluluk düştüğünü biliyoruz. Bu çerçevede biz, Bosna Hersek başta olmak üzere diğer bütün ülkelerle dostane ilişkilerimizi geliştirmenin gayreti içerisindeyiz." şeklinde konuştu.

Başbakan Yıldırım, Türkiye ekonomisinin 7,4'lük 2017 büyüme oranı ile ilgili yaptığı değerlendirmede ise şunları kaydetti:

"Bu büyüme oranı bizim için bir sürpriz değil. Bunun böyle olacağını aylar önce gelişmelerden görmüştük. Türkiye 2018 yılı için de sürdürülebilir, istikrarlı ve orta vadeli planda hedeflediği büyüme oranını tutturmak için gerekli projelerini yapmıştır."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR