Başbakan Yıldırım: "Şehitlerimiz var"
Başbakan Binali Yılıdırım, Giresun'da düşen askeri helikopterle ilgili açıklama yaptı. Başbakan Yıldırım, " Düşen helikopterde 5 veya daha fazla şehidimiz var" diye konuştu.
GÜNDEM , 05 Temmuz 2016 Salı, 19:36
Başbakan Yıldırım: "Şehitlerimiz var"
Başbakan Yıldırım, "Giresun'a dönüş yolunda, henüz nedeni bilinmeyen nedenle helikopter düşüyor. Şu an yaralılar var. Vefat haberleri geliyor. Sayı vermemiz doğru olmaz. Ama kurtulanlar ve kurtulamayanlar var. Çalışmalarımız sürüyor." dedi.

Bayram nedeniyle İzmir'de bulunan Başbakan Binali Yıldırım, Giresun'da düşen askeri helikoptere ilişkin açıklama yaptı.

Yıldırım, 'Enkaza ulaşıldı. Şehitlerimiz var, yaralılarımız var. Başımız sağ olsun' dedi.

İşte Binali Yıldırım'ın yaptığı açıklamalar:

"Jandarma bölge komutanı, Tohumlu bölgesindeki bir karakola bayram programıyla gidiyor yanında kurmay başkanı diğer arkadaşlar, eşleri. Toplam 15 kişi. Giresun'a dönüş yolunda takriben 40 kilometre kala, henüz nedeni bilinmeyen bir şekilde helikopter kaza kırıma uğruyor.


 GİRESUN'DA ASKERİ HELİKOPTER DÜŞTÜ


ŞEHİTLERİMİZ VE YARALILARIMIZ VAR

Şu anda kurtarma çalışmaları devam ediyor. Net bilgiler elimizde yok. Yaralılar var, vefat olduğu yönünde haberler var. Gelişmeleri takip ediyoruz. Tabi sayılar teyide muhtaç olduğu için söylememiz doğru olmaz. Ama kurtulanlar var yaralı, kurtulamayanlar var. Erişimde sorun var, civardaki köylüler çok ciddi katkı sağlıyorlar.

HELKOPTER NEDEN DÜŞTÜ?

Başbakan Binali Yıldırım, askeri helkopterin düşüş nedeniyle ilgili sorulan soruya ise "Tamamen olumsuz hava şartları kaynaklı bir kaza kırım olduğu anlaşılıyor" diye cevap verdi.

 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR