Başkan Altepe kaptanlık belgesini aldı
Amatör Denizcilik Belgesi sınavlarını başarıyla geçen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bakanlık onaylı kaptanlık belgesi ile dünya denizlerinde 24 metreye kadar olan teknelerini kullanabilecek.
BURSA , 26 Haziran 2012 Salı, 10:46
Başkan Altepe kaptanlık belgesini aldı

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Mudanya Yelken Kulübü işbirliğiyle belediye personeline yönelik olarak düzenlendiği Amatör Denizcilik Kursu, 115 kursiyerin katılımıyla tamamlandı. Amatör Denizcilik (Kaptanlık) Belgesi hazırlık seminerlerinin ardından Amatör Denizcilik Federasyonu Mudanya Sınav merkezinde yapılan sınavları da başarı ile geçen kursiyerler Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’ndan onaylı süresiz kaptanlık belgelerini almaya hak kazandı.
Altepe de eğitimlerin ardından geçtiğimiz hafta Mudanya’da yapılan sınavlara katıldı. Kaptanlık Belgesini almaya hak kazanan Altepe, bu belge ile dünya denizlerinde 24 metreye kadar özel tekne kullanabilme yetkisine de sahip oldu. Harita bilgisi, meteoroloji, pusula kullanma, makine-motor, elektrik, ilkyardım, gemici düğümleri gibi çeşitli konulardaki eğitimlerini başarıyla tamamlayan Başkan Altepe, sınav sonrası Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk’ün düzenlediği yemeğe katıldı.
Bursa’nın bir deniz kenti olduğunu, yıllardır ihmal edilen sahillerin yeniden imar edilmeye başlandığını hatırlatan Altepe, “İki yıldır Amiraller Kupası Yat Yarışlarına Belediye olarak sahip çıkıyoruz. Daha çok çocuk ve gencin denizci olması için gerekli imkanları sağlıyoruz. Yeni tesisler yaparak daha çok gencin denizci olarak yetiştirilmesine gayret ediyoruz” dedi.

Mudanya Yelken Kulübü ve Amatör Denizcilik Federasyonu Mudanya Sınav Merkezi Başkanı Taner Tümerdirim de Recep Altepe’ye ve Belediye personeline denize karşı gösterdikleri ilgi ve duyarlılıktan doyalı teşekkür etti. Tümerdirim, “Bursa ve kıyıları en güzel tesislere layık. Özellikle Mudanya’nın İstanbul’un Kalamış’ı gibi olmasını ve turizm gelirlerinden gerekli payı almasını istiyoruz” dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR