Başkan Bozbey bir ilke imza attı
Nilüfer Belediyesi, vatandaşın kuş cıvıltılarıyla spor yapması ve dinlenmesi için bir ilke imza atarak ilçedeki parklara villa tipi kuş evleri yerleştirdi.
BURSA , 17 Nisan 2014 Perşembe, 10:17
Başkan Bozbey bir ilke imza attı

Yaz döneminde daha yoğun kullanılan parklardaki iyileştirme çalışmalarına hız veren Nilüfer Belediyesi, bu kapsamda yakıcı güneş, yağmur, rüzgar gibi olumsuzluklara karşı parklara villa tipi kuş evleri yerleştiriyor. Önce ilçedeki 217 adet parka 536 adet küçük kuş yuvaları yerleştiren Nilüfer Belediyesi, 5 büyük parka yerleştirdiği villa tipi kuş evleriyle bir ilke imza attı.

Kuş evlerinin Nilüfer’deki tüm parklarda yaygınlaştırılacağını belirten Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, “Şehir insanını doğayla buluşturan parklarımızın daha huzur verici bir atmosfere bürünmesini istiyoruz. Parklarımızda, yeşil alanlarımızda kuşların yaşaması gerektiğine inandığımız için böyle bir projeye imza attık. Bütün parklarımızda kuş cıvıltıları duymak istiyoruz. Nilüfer’deki tüm parklarımıza kuş evleri yerleştiriyoruz. Şu anda 5 parkımızda villa tipi kuş evlerimiz mevcut. Ayriyeten ilçedeki diğer parklara 536 adet kuş kafesi yerleştirdik. Hedefimiz bu sayıyı daha yukarıya çıkarabilmek. Vatandaşımızın kuş cıvıltıları içerisinde parklarda spor yapmasını ve dinlenmesini sağlamak bizi mutlu ediyor” dedi. 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR