Başkan Bozbey Üçevler Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi
Nilüfer Belediye Başkanı ve Adayı Mustafa Bozbey, Üçevler Mahallesi sakinleriyle bir araya gelerek problemlerin çözümü için fikir alışverişinde bulundu.
BURSA , 26 Şubat 2014 Çarşamba, 12:32
Başkan Bozbey Üçevler Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi

Nilüfer Belediye Başkanı ve Adayı Mustafa Bozbey, 30 Mart yerel seçimleri kapsamında çalışmalarını sürdürüyor. Nilüfer’i katılımcılık anlayışıyla Türkiye’ye örnek bir kent haline getirmek için demokrasinin yerelden ülke geneline yayılmasını hedeflediklerini söyleyen Bozbey, Üçevler Merkez Kıraathanesi’nde mahallelinin sıkıntılarını dinledi.

Kent yönetiminde halkın daha etkin rol alması için katılımcılık anlayışıyla projelerini hayata geçireceklerini ifade eden Bozbey, “2009 yılında Üçevler’e geldiğimizde sizlerin yoğun altyapı ve asfalt talepleri vardı. Sizler bize güvendiniz ve altyapıyla asfalt çalışmalarımızı bu dönemde tamamladık. Bugüne geldiğimizde görüyoruz ki sizlerin talepleri farklılaştı. Altyapıyla ilgili sorunu birlikte aştık ve bundan sonra da çalışmalarımızı sizlerin talepleri doğrultusunda yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Üçevler Mahallesi’nde pazaryeri sıkıntısı yaşandığına da dikkat çeken Bozbey, “Bu konuda bir öneri getireceğiz. Pazar alanının taşınarak Demirci Mahallesi’yle ortak kullanılabilecek daha modern bir pazaryeri projesi hazırladık. Genç yaşlı tüm Nilüferlileri kucaklamak istiyoruz. Özellikle yaşlılarla ve dezavantajlı gruplarla ilgili çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Huzurevi projemizin kaba inşaatı bitti. Kısa zamanda ince işçiliği de tamamlanarak hizmete girecek. Alzheimer hastalarımız için de aynı şekilde. Halk sağlığı projelerimiz kapsamında elektromanyetik alan, baz istasyonlarını ve içtiğimiz suyun kalite ölçümlerini sorumluluğumuz dahilinde olmamasına rağmen sağlık için yapıyoruz. Türkiye’de hiçbir kurum buna cesaret edemezken biz Nilüfer Belediyesi olarak vatandaşlarımızın sağlığını düşünüyoruz” diye konuştu.

Nilüfer’de yeşil alan tartışmalarına da son noktayı koyan Bozbey, “Köylerimizi hesaba katmadan sadece düzenlenmiş yeşil alanlarımızda kişi başına yaklaşık 38 metrekare yeşil alan düşüyor. Bu Avrupa standartlarının da üstünde bir değerdir” şeklinde konuştu.

 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR