Başkanın tepesi attı, tüm futbolculara ceza verdi
TFF 1. Lig ekiplerinden Giresunspor'un kulüp başkanı Mustafa Bozbağ, kötü gidişat nedeniyle futbolcular ve teknik heyete altışar bin lira para cezası kesildiğini bildirdi.
SPOR , 06 Aralık 2016 Salı, 16:01
Başkanın tepesi attı, tüm futbolculara ceza verdi
Bozbağ, Giresunspor Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, puan durumundan hiç memnun olmadığını söyledi. Geçmişte yaptığı basın toplantılarında futbolcularla ilgili bazı şeyler dile getirdiğini anımsatan Bozbağ, "6-7 tane oyuncuyla ilgili hal ve hareketlerinin hoşuma gitmediğini söyledim. Bu, futbolcuların kulüp içerisindeki davranışlarıyla ilgili değil, bu şehri sahip çıkmalarıyla ilgili. Hangi formayı terletiyorlar, hangi kulüpte oynuyorlar bazıları bunun farkında değil." dedi. 

Takımın gidişatıyla ilgili tedbirlerin çok ivedilikle ve kulüp tüzüğünün, futbol ahlakının verdiği terbiyeyle alınacağını dile getiren Bozbağ, formayı terletmenin alınan paranın, gelinen camianın hakkını vermek demek olduğunu kaydetti. Bazı futbolcuların bunu "7 gün idmana çıkayım, maçımı da oynayayım, o maçtan sonra hangi skorla olursa olsun zaten paramız ödeniyor, işimize bakayım." şeklinde algıladığına işaret eden Bozbağ, şöyle devam etti: 

"Biz buralara kolay gelmedik, birlik ve beraberlik içerisinde geldik. Camiama yüreğini vermeyen adama bundan sonra bir şey vermem. Koşmayan adam, mücadele etmeyen adam, mağlubiyeti erken kabul etmiştir. Koşacaksın, mücadele edeceksin isteyeceksin, ondan sonra yenersin, yenilirsin, onun da bir takdiri var, biz de ona razı oluruz." 

Bozbağ, futbolun, başkanlığın ve idareciliğin kendisine verdiği terbiye içerisinde, aralık ayının sonunu bekleyip ne gerekiyorsa onu yapacağını belirterek, "Tüm ekibe altışar bin lira para cezası kesilmiştir. Teknik ekip, futbolcular diye ayırmayalım, para cezası tüm ekibe kesilmiştir. Bunun dışında yapılacak önlemlerin hepsi Giresunspor’un çıkarları ne gerektiriyorsa o şekilde cereyan edecektir." ifadelerini kullandı. 

Çok iyi oynadıkları maçlar da dahil şansızlık yaşadıkları bir sezon geçirdiklerini aktaran Bozbağ, takımı sağ salim limana ulaştırıp, hedefe doğru yürümeye devam etmeleri gerektiğine işaret etti. Bozbağ, maçlarda yaşanan hakem hatalarına da değinerek, sözlerini şöyle tamamladı: 

"Hiçbir şeyin bahanesine sığınmak istemiyorum ama Sivasspor maçında yediğimiz ikinci gol bariz ofsayt. Yeni Malatyaspor maçında verilmeyen penaltı, Göztepe maçında daha 43. dakikada doğranmamız, maçın ikinci yarısına kırmızı kartla başlamamız... Ancak bunlar Sivasspor maçındaki isteksiz oyunun cevabı değil." 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR