Batalla'yı Çin'e Yeşil Beyazlı taraftarlar uğurladı
Bursaspor Kulübü'nün bonservisi konusunda Çin Süper Ligi kulüplerinden Beijing Guoan ile prensip anlaşmasına vardığı Pablo Martin Batalla, Çin'e gitti.
BURSASPOR , 19 Şubat 2014 Çarşamba, 08:36
Batalla'yı Çin'e Yeşil Beyazlı taraftarlar uğurladı

Bursaspor'dan olaylı bir şekilde ayrılan Pablo Martin Batalla, Çin'in yolunu tuttu. Bonservisi konusunda Çin Süper Ligi kulüplerinden Beijing Guoan ile prensip anlaşmasına vardığı Arjantinli futbolcuyu Yeşil Beyazlı taraftarla uğurladı. Tarifeli uçakla aktarmalı olarak Çin'e hareket eden Batalla, Atatürk Havalimanı'nda Bursasporlu taraftarların tezahüratlarıyla karşılaştı. Yeşil Beyazlı taraftarlar, "Şampiyon" tezahüratları yaptıkları Batalla'ya yoğun ilgi göstererek, forma imzalattı.

MUHTEŞEM DAVRANDILAR

Batalla yaptığı açıklamada, taraftarın kendisini uğurlamaya gelmesinden büyük bir onur duyduğunu belirterek, "Onların buralara gelmesinden dolayı biraz da utanıyorum. Bana her zaman muhteşem davrandılar, özel hissettirdiler. Sevgilerini gösterdiler. Çok teşekkür ederim" diye konuştu. Bursa'daki Yeşil Beyazlı taraftarların kulüpten ayrılmaması için talepte bulunduklarını bildiğini kaydeden Batalla, "Bursaspor'da uzun bir dönem kaldım. Bir gün geri dönmek isterim" ifadelerini yineledi.

ÖDEME YİNE YAPILMADI

Bursaspor'un Çin'in Beijing Kulübü'nden Batalla'nın transferi için beklediği 3,5 milyon Euro dün de hesaba geçmedi. Arjantinli futbolcuyla sözleşmeyi karşılıklı fesheden Yeşil Beyazlı Kulüp para hesaba geçene kadar fesihnameyi Türkiye Futbol Federasyonu'na göndermeyecek. Para hesaba geçtiği anda TFF'ye gönderilecek fesihname ile Batalla'nın bonservisi Çin kulübüne geçmiş olacak. Çin'de resmi transfer dönemi 28 Şubat'ta bitiyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR