Batalla'yı Hector Cuper istiyor ama...
Batalla'dan hâlâ haber alamadıklarını belirten Bursaspor Başkanı, “Dolaylı yollardan bize ulaşıyorlar. Al Wasl kulübünün kiralık istediği iletildi. Ama önce bizim Batalla'yla görüşmemiz lazım” dedi.
BURSASPOR , 03 Ocak 2014 Cuma, 09:25
Batalla'yı Hector Cuper istiyor ama...

Bursaspor Başkanı Erkan Körüstan, Pablo Martin Batalla ile ilgili kendilerine ulaşmış henüz resmi bir teklifin olmadığını açıkladı. Arjantinli futbolcuya Bursa'dan ayrıldıktan sonra ulaşamadıklarını belirten Körüstan, “Ne kendisiyle ne aracılığını yapan menajeriyle en ufak bir görüşme geçmedi. Batalla konusu ilk gündeki gibi belirsizliğini koruyor. Ülkesinde olduğu söyleniyor ama açıkçası biz de nerede olduğunu bilmiyoruz” dedi.

KİRALIK İSTEDİLER

Batalla için hiçbir kulüpten resmi bir girişimin olmadığını dile getiren başkan Erkan Körüstan, “Resmi bir teklifle karşılaşmadık. Bana dolaylı yollardan ulaşan sadece bir bilgi var. O da Hector Cuper'in çalştırdığı Al Wasl kulübüyle ilgili. Ama resmi olmadığı için bir yorum yapmamız yanlış olur. Aracılar Cuper'in vatandaşı Batalla'yı kiralık olarak istediğini söylediler. Resmi teklif geldiği anda durumu değerlendiririz” diye konuştu.

SADECE TRANSFERE ODAKLANDIK

Transfer çalışmalarına dün itibariyle resmen başladıklarını belirten Körüstan, “Yurtdışındaydım ve dünden itibaren kulüpte mesai harcamaya başladık. Arkadaşlarımın birtakım temasları oldu. Birçok oyuncu gündemimizde. Kaç oyuncu alacağımızı bilmiyorum. Belki iki olur belki de beş. Burada ortaya çıkacak rakamlar çok önemli. Maddi durumumuz elverdiği sürece, kulübümüzü zarara uğratmadan gerekli takviyeler yapılacak. Şu anda isim konusunda ne söylersek yanlış olur” ifadelerini kullandı.

GUİDO KOÇER'LE ANLAŞAMADIK

Bursaspor Başkanı Erkan Körüstan, Guido Koçer transferinin olmayacağını söyledi. Körüstan, “Kendisi ve kulübüyle bir temas oldu. Ama bir anlaşma sağlanamadı. Guido Koçer şu anda gündemimizden çıktı” dedi. Sportif Direktör Barış Güçlü, Pablo Martin Battalla'nın krizinin patlak verdiği gün Almanya'ya giderek gurbetçi futbolcular Guido Koçer ve Süleyman Koç ile pazarlık masasına oturmuştu. Bu arada Koçer ile Koç'un hırsızlık suçundan yargılandıkları ortaya çıktı. Süleyman Koç'un 2011 yılında Berlin Eyalet Mahkemesi tarafından hırsızlık suçundan 3 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldığı, Guido Koçer'in ise aynı olaydan dolayı 1 yıl 6 ay ceza aldığı, cezasının ise tecil edildiği öğrenildi.

Süha GÜRSOY

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR