Beklenen Spotify özelliği için müjdeli haber
Geçen yıl test edildiği ortaya çıkan Spotify özelliği yavaş yavaş kullanıcılara sunulmaya başlandı. Spotify şarkı sözü özelliği ile birlikte artık çalan şarkıya eşlik etmek kolaylaşıyor. Yeni özellik bazı kullanıcılar için aktif hale getirildi.
TEKNOLOJİ , 19 Şubat 2020 Çarşamba, 19:53
Beklenen Spotify özelliği için müjdeli haber

Spotify şarkı sözü özelliği geldi

Dünyanın en popüler müzik akış hizmetlerinden biri olan Spotify, yeni özellikleri ile kullanıcıların deneyimini iyileştirmeye devam ediyor. Son eklenen Spotify özelliği de dinlediği şarkının sözlerini de bilmeyen ama öğrenmek isteyen kullanıcılara hitap ediyor. Yeni özellik ile birlikte şarkıda geçen sözler için Google araması yapmaya gerek kalmayacak. Şarkı sözü, şarkı ile birlikte ekranda akacak.

Geçen haftadan beri kademeli olarak yayınlandığı söylenen özellik son birkaç saat içinde çok daha hızlı bir şekilde yayılmaya başladı. Bu özelliğe kavuşan kullanıcılar ekran görüntülerini Twitter üzerinden paylaştı. Hatta bir kullanıcının bu özelliğin masaüstü sürümüne bile geldiğini söylemesi dikkat çekti.

Yeni Spotify özelliği nasıl kullanılıyor?

Spotify şarkı sözü özelliği şimdilik tüm kullanıcılarda aktif değil. Aynı şekilde tüm şarkılar için de bu özellik malesef kullanılamıyor. Özelliği destekleyen şarkılarda 'Şarkı Sözü' butonu aktif olarak görünüyor.

Özellik kademeli şekilde yayınlandığı için kısa sürede sizde de aktif hale gelebilir.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR