"Beni yerde sürükledi ve kapının önüne attı"

Oyuncu Sermiyan Midyat'ın kendisine şiddet uyguladığını iddia edilen Sevcan Yaşar, sessizliğini bozdu. Yaşar, şiddet gördüğünü iddia ettiği o geceyi anlattı.

Haber Giriş Tarihi: 12.05.2020 10:49

Sevcan Yaşar ile oyuncu Sermiyan Midyat, şiddet iddiasıyla geçen hafta karakolluk oldu. Sermiyan Midyat bu iddiaları reddetti. Konuyla ilgili önce sessiz kalan Sevcan Yaşar, bu sessizliğini Günaydın'dan Tuba Kalçık'a bozdu.

"O gece beni dövdü, yerde sürükledi ve kapının önüne attı" diyen Sevcan Yaşar'ın açıklamaları şöyle:

"Sermiyan'ın psikolojik ve fiziksel şiddetine 'Aman olay basına yansımasın' diye hep sessiz kaldım. Ama olay artık sevimsiz bir hal almaya başlayınca ayrılmaya karar verdim.

4 Mayıs'ta ona ayrılmak istediğimi söyledim. Eşyalarımı toplarken şiddete uğradım. Kendimi banyoya kitledim ve 155'i aradım. Polisi aradığımı duyan Sermiyan kapıyı kırdı.

Üstüme düşen kapı, yüzümde ve vücudumda ciddi hasara neden oldu. Hızını alamayan Sermiyan, beni teklemedi; kolumdan sürükleyerek kapının önüne attı.

O sürükleme sırasında kolumda kas yırtığı oluştu.Bu durum darp raporunda da ayrıntılı şekilde mevcut. O an yaşanan gürültü patırtıyı kapıcı duymuş. Beni kapıda darp edilmiş halde bulan oydu. Sonra polisler geldi. Eve çıkıp işlemleri yaptılar. Beni hastaneye götürdüler ve darp raporu verildi.

Sermiyan, şiddete karakolda da devam etti. Polislere bile saldırdı. Beni 'şikayetçi olmayacaksın' diye tehdit etti. Ancak o anlar karakoldaki güvenlik kamerası sayesinde kayda alındı.

Sermiyan her zamanki gibi bunları inkar edebilir ama üstüne basa basa söylüyorum tüm delil ve görüntüler avukatımda var. Bu ara vücudumdaki ağrılardan uyuyamıyorum."

Öte yandan Yaşar, polisi beklerken aklı evde kalan köpeğinde kaldı. Kendi halini unutup, kapıcıya, "Evde köpeğim kaldı. Ona da bir şey yaparsa, onu da almalıyım" diyerek ağlamış.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar