BESAŞ artık beyaz peynirde üretecek
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, BESAŞ’ın Keles Süt ve Süt Ürünleri Tesisi’nde üretimi yapılan ürünlerine beyaz peyniri de ekleyeceğinin müjdesini verdi.
BURSA , 06 Haziran 2015 Cumartesi, 11:36
BESAŞ artık beyaz peynirde üretecek
Bursa Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden, Türkiye’nin üçüncü, Bursa’nın en büyük ekmek fabrikası BESAŞ, ürün yelpazesine beyaz peyniri de ekliyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, BESAŞ Genel Müdürü Mustafa Bektaş ile birlikte BESAŞ’ın Keles Süt ve Süt Ürünleri Tesisi’nde yeni oluşturulan beyaz peynir üretim bölümünde inceleme yaptı.

Bektaş’tan yapılacak çalışmayla ilgili detaylı bilgi alan Başkan Altepe, BESAŞ’ın 10 gün sonra beyaz peynir üretimine başlayacağını ve vatandaşların BESAŞ sayesinde beyaz peyniri en sağlıklı şekilde tüketebileceğini söyledi.

Büyükşehir Belediyesi’nin, ‘bütünşehir’ uygulamasıyla kentin tüm kırsalının refah seviyesini artıracak faaliyetlerine devam ettiğini anlatan Başkan Altepe, “Kırsalın ekonomik gelişimine katkı sağlayacak yatırımlarımıza devam ediyoruz. Bunların en önemlilerinden biri Keles Süt ve Süt Ürünleri Tesisi’dir. Buranın kapasitesi günlük 10 tonun üzerine çıkmaya başlamıştı” dedi.

Mevcut tesise ek bölümler yapıldığını söyleyen Başkan Altepe, “Çalışmalar devam ediyor. Mevcut tesis, tamamlanan 500 m2 ilave alanla beyaz peynir üretimine de başlayacak. Yaklaşık 10 gün sonra BESAŞ, en sağlıklı ve hijyenik ortamda beyaz peynir üretimine başlayacak” diye konuştu.

"GÜNLÜK KAPASİTESİ 20 TONU BULACAK"

BESAŞ’ın beyaz peynir üretimine başlamasıyla tesisin günlük kapasitesinin 20 tonu bulacağını kaydeden Başkan Altepe, bu sayede süt tüketimi ve alımı, iki katına çıkacağından bölgede hayvancılık yapan vatandaşların da desteklenmiş olacağını belirtti. Başkan Altepe, beyaz peynir üretimiyle BESAŞ’ın Keles’teki mevcut üretiminin 1 kat daha artacağına işaret ederek, “BESAŞ, ayran, lor, yoğurt ve kaşar gibi süt ürünlerinin yanı sıra beyaz peynir üretimiyle örnek olacak. Hijyenik bir gıda üretimi daha yapacak olan BESAŞ’ın beyaz peynirini, vatandaşlar gönül rahatlığıyla tüketebilecekler” şeklinde konuştu.

Başkan Altepe, BESAŞ’ın ürünlerini Dünya Sağlık Örgütü’nün kriterlerine uygun olarak en sağlıklı şekilde ürettiğini vurguladı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR