Beşiktaş Belediyesi'nde Hollanda ineği krizi...
Hollanda ile yaşanan diplomatik kriz sonrası Beşiktaş Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Avni Sipahi, çiftliğinde bulunan Hollanda cinsi ineklerden 1'ini keseceğini söylemesi üzerine Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar tepki gösterdi. Başkan Hazinedar sosyal medya hesabından, "Sevgili kardeşim, ne Hollanda'nın faşistleşen iç siyasetine ne de ülkemizin iç siyasetine o ineğin kuyruğunu kurban ettirmem" dedi.
GÜNDEM , 14 Mart 2017 Salı, 10:30
Beşiktaş Belediyesi'nde Hollanda ineği krizi...

Türkiye ile Hollanda arasında yaşanan diplomatik kriz İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nin de gündemindeydi. Görüşmeler sırasında söz alan Beşiktaş Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Avni Sipahi, Emirli'deki çiftliğinde bulunan Hollanda cinsi ineklerden birini keseceğini söylemişti.

Sipahi, "Çok da güzel süt veriyordu ama bundan sonra kime süt verecekse versin. Allah onları bildiği gibi yapsın" demişti. Bu açıklamaya tepki gösteren Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, yardımcısının açıklamasını soran bir takipçisine sosyal medya üzerinden yanıt verdi.

Başkan Hazinedar takipçisine verdiği yanıtta, "Sevgili kardeşim, ne Hollanda'nın faşistleşen iç siyasetine ne de ülkemizin iç siyasetine o ineğin kuyruğunu kurban ettirmem" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR