Beste fiyatı dudak uçuklatıyor
Gülşen beste piyasasının duayenlerine yaklaşmaya başladı. Bakın ne kadar ücret istiyor.
MAGAZİN , 30 Ağustos 2013 Cuma, 11:35
Beste fiyatı dudak uçuklatıyor

Son dönem besteleri kapış kapış giden Gülşen, Türkiye’de beste denilince ilk akla gelen Sinan Akçıl, Serdar Ortaç ve Soner Sarıkabadayı’ya aldığı ücretle fark attı.

Bugüne kadar Hadise, Bülent Ersoy, Petek Dinçöz, Murat Dalkılıç ve Sibel Can gibi ünlü isimlere beste veren Gülşen; Mustafa Sandal’ın‘ Tesir Altında’ isimli şarkısıyla da yaza damgasını vurdu. Ebru Gündeş’in yeni albümü için iki şarkı veren ünlü şarkıcı, Sibel Can, Murat Boz ve Aşkın Nur Yengi içinde beste hazırladı. Hayatında en önemli şeyin müzik olduğunu belirten Gülşen, “Beste yapmak, söz yazmak Allah’ın verdiği bir armağandır. Müziğimle insanların hayatlarına giriyorum” diye konuştu.

BİR BESTESİ 50 BİN LİRA

Besteleri kapış kapış giden Gülşen, her bir bestesini 50 bin TL’ye vererek, Sezen Aksu ve Nazan Öncel gibi isimlerin kategorisine yaklaştı. Son yıllarda şarkıcılığından çok besteci kimliğiyle öne çıkan Gülşen, aldığı beste ücretiyle müzik dünyasının önemli bestecileri arasında sayılan Sinan Akçıl, Serdar Ortaç ve Soner Sarıkabadayı’ya fark attı.

KAÇ PARA ALIYORLAR?

Ajda Pekkan, Emel Sayın, İbrahim Tatlıses ve Hande Yener gibi birçok ünlü isme parça veren Sinan Akçıl, besteleri karşılığında 35 bin TL alıyor. Akçıl’ı 30 bin TL ile son dönemde popülerliğini artıran Soner Sarıkabadayı takip ediyor. Bir zamanlar parça alabilmek için kapısında kuyruklar olan Serdar Ortaç ise besteleri karşılığında 30 bin lira istiyor.

(bugün)

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR