BEV'den Bursa Vakıflar Bölge Müdürü'ne ziyaret...
BALKANTÜRK Eğitim Vakfı (BEV) Başkanı Aytuğ Onur, Başkan Yardımcısı İlhan Uslu ve BEV Saymanı Mümin Pekcan, Bursa Vakıflar Bölge Müdürü Mustafa Emek'i makamında ziyaret etti.
BURSA , 19 Şubat 2020 Çarşamba, 13:09
BEV'den Bursa Vakıflar Bölge Müdürü'ne ziyaret...

Ziyarette, toplumsal dayanışma ve yardımlaşmanın kurumsallaşmış hali olan vakıfların geçmişten günümüze uzanan hizmetlerinin önemi vurgulandı.

Onur; "Vakıfların özünde bulunan yardımlaşma ve dayanışma duygusu ile BEV Yönetimi olarak vakfımızın faaliyet alanı olan eğitim alanında çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yeni dönemde bizleri heyecanlandıran en büyük projemiz ise hayata geçirmek için hazırlandığımız 'kız öğrenci yurdu' projesi. Bursa'mızın ihtiyacı doğrultusunda şehrimizin doğusunda 150-200 kız öğrencimizin barınacağı yurt yapımı için çalışmalarımıza başladık. Gayemiz, ailelerinden uzakta eğitim gören kız çocuklarımıza güvenilir, hijyenik, ailelerinin rahatlıkla çocuklarını teslim edeceği barınma ortamı sağlamak" dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Emek, "Vakıflar; maddi, manevi değerlerimize sahip çıkan, sosyal hayat içerisinde ki standart yaşam dengelerini sağlayan ,sahip olduğumuz kültürümüzü bir sonraki nesillere aktaran, savaşta, barışta hizmet eden geçmişten günümüze gelen önemli kurumlardır. Bu çerçeve de eğitim vakfı olan BEV'i, kız çocuklarına yönelik gereksinimlerini karşılayacak yurt yapımı için kutlamak isterim. Her çocuğun nitelikli eğitim görmeye hakkı vardır. Bu yolda önlerine çıkan engellerden biri de barınmadır. Kız çocuklarımızın eğitim görmesi yolunda onlara sunulacak her türlü hizmetin destekçisiyiz" diye konuştu.

Keyifli geçen ziyaretin sonunda, Başkan Onur. Bursa Vakıflar Bölge Müdürü Mustafa Emek'e takdim ettiği "BEV Eğitim Gönüllüsü" belgesi ile BEV Eğitim Gönüllüsü Zinciri'ne bir halka daha ekledi...

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR