Bir baba için en acı an...
Antalya'nın Alanya ilçesinde, çaya düşen dört yaşındaki erkek çocuk olaydan 3 saat sonra dalgıçlar tarafından bir ağacın su üzerinde kalan dalına takılı halde bulundu. Cep telefonuyla görüştüğü sırada çocuğunun suya düştüğünü görmeyen baba, olayı daha sonra izlediği güvenlik kamerası görüntüleriyle tespit etti. Olay yerinde sağlık ekiplerinin yaptığı ilk müdahalede yaşadığı tespit edilen çocuk kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
GÜNDEM , 12 Şubat 2014 Çarşamba, 10:16
Bir baba için en acı an...

Olay, dün saat 17.00 sıralarında Alanya'nın Kestel beldesi Dim Çayı mevkiindeki bir piknik alanında yaşandı. Dört yaşındaki Ömer Kağan Koca, çay kenarında babası 38 yaşındaki Mustafa Koca'nın cep telefonuyla görüştüğü sırada ağabeyi 9 yaşındaki Emre Koca ile birlikte oynamaya başladı. Babası ve ağabeyinin arkası dönük olduğu sırada taş atmak isterken çaya doğru koşan çocuk dengesini kaybederek suya düştü. Dim Barajı'ndan gelen suyun akıntısına kapılan Ömer Kağan Koca gözden kayboldu.

GÜVENLİK KAMERASINI İNCELEDİLER

Küçük oğlunun kaybolduğunu fark eden baba daha sonra piknik yeri işletmecilerinden güvenlik kameralarını incelemek için yardım istedi. Güvenlik kamerası görüntülerinde oğlunun çaya düştüğünü gören baba Mustafa Koca olayı jandarmaya haber verdi. Olay yerine jandarma, zabıta, itfaiye, sağlık ekipleri ile özel dalgıçlar sevk edildi. Dim Çayı boyunca karadan arama çalışması yapıldı.

Olaydan 3 saat sonra dalgıçlar çaya girerek arama çalışması başlattı. Dalgıç Süleyman Zengel birkaç dakika sonra olay yerinden yaklaşık 10 metre mesafede bir ağaç dalına takılı halde Ömer Kağan'ı bularak sudan çıkardı. Olay yerinde bekleyen 112 Acil Servis görevlilerinin ilk müdahalesinde Ömer Kağan Koca'nın yaşadığı tespit edildi. Bunun üzerine battaniyeye sarılan çocuk ekiplerce ambulansa alındı. Alanya Devlet Hastanesi'ne götürülen talihsiz çocuk yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR