Bir Başkadır'ın Ruhiye'si gönlünü yönetmene kaptırdı
Fenomen dizide sürpriz aşk! Bir Başkadır'ın Ruhiye'si gönlünü yönetmene kaptırdı
MAGAZİN , 22 Kasım 2020 Pazar, 17:41
Bir Başkadır'ın Ruhiye'si gönlünü yönetmene kaptırdı

Son dönemin beğenilen yapımları arasında yer alan ve Berkun Oya'nın yazıp yönettiği "Bir Başkadır" adlı dijital proje geçen hafta sosyal medyanın gündemine damga vurmuştu.

Dizinin en çok konuşulan isimleri arasında olan ve "Ruhiye" rolüne hayat veren Funda Eryiğit'in çekimler sırasında yönetmen Berkun Oya ile aşk yaşamaya başladığı öne sürüldü.

Dizide Öykü Karayel, Fatih Artman, Derya Karadaş, Tülin Özen, Bige Önal ve Alican Yücesoy'la beraber performansıyla öne çıkan oyunculardan biri de Funda Eryiğit'ti.

Dizide "Ruhiye" rolüne hayat veren Funda Eryiğit'in çekimler sırasında yönetmen Berkun Oya ile aşk yakınlaştığı öne sürüldü.

Funda Eryiğit kimdir?

Dizi, sinema ve tiyatro oyuncusu Funda Eryiğit 1984 yılında Hollanda'da dünyaya geldi. Aslen Samsun Bafralı. Kadir Has Anadolu Lisesi'nden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'ne girdi. Daha sonra İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü'nden mezun oldu.

2002 - 2003 sezonunda Orman Postacısı adlı oyunla Tiyatro Alkış'ta profesyonel tiyatro hayatına başladı. 2003 - 2004 sezonunda 'Bir Kümes Müzikali' ve 'Senin Elin Nerdeydi?' adlı oyunlarda rol aldı.

2008 - 2009 yılları arasında yönetmenliğini Sadullah Çelen'in yaptığı "Canım Ailem" dizisinde Seyhan karakterini canlandırdı. Bu dizide Uğur Yücel, Ozan Güven, Şebnem Bozoklu, Ezgi Mola ve İlker Aksum ile birlikte başrol oynadı.

Funda Eryiğit, 2014 yılında yönetmenliğini Uluç Bayraktar'ın yaptığı, başrollerinde Kenan İmirzalıoğlu, Bergüzar Gökçe Korel ve Çetin Tekindor'un olduğu "Karadayı" dizisinde Mahir'in sevgilisi rolüyle Belgin karakterini canlandırdı.

2016 yılında yönetmenliğini Taylan Biraderler'lerin yaptığı, başrollerinde Meryem Uzerli ve Murat Yıldırım'ın oynadığı "Gecenin Kraliçesi" adlı dizide Esra karakterini canlandırdı. 1.72 metre boyunda ve 52 kilo olan Funda Eryiğit, Can Kırıkları adlı dizide de Komiser Zeynep karakterini canlandırdı. Son olarak ise "Bir Başkadır" dizisinde Ruhiye karakterine hayat verdi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR