Bir ile daha sıçradı! Zehirlenen 40 kişi hastanelik oldu
Tekirdağ ve ilçelerinde, dün akşam ıspanak yedikten sonra mide bulantısı, baş dönmesi ve kusma şikayetiyle 40 kişi hastaneye başvurdu. Hastalardan 39'unun taburcu edildiği bildirildi.
GÜNDEM , 04 Kasım 2019 Pazartesi, 18:23
Bir ile daha sıçradı! Zehirlenen 40 kişi hastanelik oldu

İstanbul'da, yaklaşık 44 kişinin ıspanak ve benzeri bitkilerden yedikten sonra hastanelik olmasının ardından, Tekirdağ'da da aynı vaka yaşandı.

İddiaya göre, Çerkezköy ilçesinde faaliyet gösteren bir fabrikada gece vardiyasında çıkan ıspanak yemeğinden yiyen 20 kişi mide bulantısı, baş dönmesi ve kusma şikayetiyle Çerkezköy Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Kentin farklı ilçelerinde de benzer şikayetlerle 20 kişi daha hastaneye başvurdu.

Tekirdağ Sağlık Müdürlüğü de konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada, il genelinde 40 kişinin gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastanelere başvurduğu belirtildi.

Hayati tehlikesi olmayan hastalardan 39'unun taburcu edildiği, 1 kişinin tedavisinin sürdüğü bilgisi verilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından başlatılan incelemede, benzer şikayetleri olan hastalarımızın ortak noktalarının ıspanak yemekleri olmasından dolayı bu alana yoğunlaşılmıştır. İlçe Tarım Müdürlüğü ekiplerince numune alınmış ancak tetkikler henüz sonuçlanmamıştır. Dolayısıyla hastalarımızın şikayetlerinin kesin nedeni, tetkikler sonuçlandığında belirlenmiş olacaktır. İl Sağlık ve İl Tarım Müdürlüklerimiz olayı titizlikle takip etmektedir."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR