Bir ilk yaşanacak! Kripto parayla ödeme kabul edilecek
Sotheby's müzayede evi dünyada bir ilki gerçekleştirecek ve fiziksel bir esere kripto paralı ödeme kabul edecek. Daha önceden dijital eserlerde kripto para kabul ediliyordu. Ancak bu ilk olacak.
EKONOMİ , 05 Mayıs 2021 Çarşamba, 11:43
Bir ilk yaşanacak! Kripto parayla ödeme kabul edilecek

İngiltere merkezli Sotheby's müzayede evi ünlü sokak sanatçısı Banksy'nin eserlerinden birinin satışının yapılacağı müzayedede ilk defa fiziksel bir sanat eseri için kripto para ile ödemeleri kabul edeceğini açıkladı.

Sanat dünyasında da kripto para kullanımına olan ilgi günden güne artıyor. İngiltere merkezli Sotheby's müzaye evi yetkilileri, Banksy adıyla bilinen İngiliz sokak sanatçısının en bilinen eserlerinden Love is in the Air'in satışında kripto ödemelerinin kabul edileceği ifade edildi. 12 Mayısta New York'ta gerçekleşecek olan müzayede satışın 3 ila 5 milyon dolar arasında bir fiyatla gerçekleşmesi bekleniyor.

Önümüzdeki hafta gerçekleşecek olan müzayede için Sotheby's'in satış için dünyada önde gelen kripto para değişim platformlarından biri olan Coinbase Global Inc (COIN.O) ile anlaştığı duyuruldu. Uzmanlar, bu kararın ardından sanat dünyasında da kripto parayla alışverişin yaygınlaşacağına dikkat çekti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR