Bir ormanlık alan daha imara açıldı
Ordu'nun Fatsa ilçesinde binaların arasında kalan kent merkezindeki ormanlık arazi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılaşmaya açıldı.
GÜNDEM , 20 Nisan 2021 Salı, 09:04
Bir ormanlık alan daha imara açıldı

Ordu'nun Fatsa merkezindeki halk arasında Çerkezler Tepesi olarak bilinen yaklaşık 99 dönümlük ormanlık arazi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararıyla yapılaşmaya açıldı.

İlçe halkı tepenin ilçe merkezindeki tek yeşil alan olduğunu ve yapılaşmaya açılmasıyla buradaki ağaçların kesileceğini belirterek Erdoğan'ın kararına tepki gösterdi.

Vatandaşlar, tepedeki ağaçların kesilecek olanlarının işaretlediğini ileri sürerken, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun ile DP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt alanın imara açılmasını rant projesi olarak değerlendirdi.

ORMAN'IN 3'TE BİRİNİ ALTIN MADENLERİ TALAN ETTİ

Ordu genelinde ormanların, iktidar sayesinde üçte birinin altın madenleri tarafından yok edildiğini belirten Seyit Torun, şehir merkezlerinde kalan yeşil alanlarında belediler tarafından yok edildiğini belirtti.

Çerkezler Tepesi'ndeki ormanlık alanının koruma statüsünün Cumhurbaşkanı kararıyla kaldırıldığını açıklayan Torun, "AK Parti'li Fatsa Belediye Başkanı'nın hiç kimseye danışmadan, bölgede yaşayan vatandaşlarımızın görüşünü almadan 'ben yaptım oldu' anlayışıyla bir rant projesine karar vermesini asla kabul etmiyoruz. Fatsa Belediyesi, zaten yıllardır yeşil Fatsa'mızı betona gömmekle sabıkalıdır. Sadece çıkar amacı günden bir projenin hayata geçmemesi için vatandaşlarımızla birlikte elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Yeşile düşman, betona sevdalı olan bu anlayışı, herkesten önce Fatsalı hemşehrilerimize şikâyet ediyoruz" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR