Bir polis vuruldu! Özel harekat devrede
Aydın'ın Germencik İlçesi'nde, 19 yıllık polis memuru Serdar Mutluer, hakkında yakalama kararı bulunan 17 yaşındaki G.G.'nin evine gitti. G.G ile aynı isme sahip baba G.G; bahçeden girdiği sırada Mutluer'i av tüfeği ile bacağından vurdu. Bunun üzerine evin etrafını çeviren özel harekat polisleri baba ve oğlunun teslim olması için çağrı yaptı. Gergin bekleyiş devam ediyor.
GÜNDEM , 26 Mayıs 2015 Salı, 12:28
Bir polis vuruldu! Özel harekat devrede
Germencik İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevli polis memuru Serdar Mutluer, hırsızlıktan hakkında yakalama kararı bulunan G.G.'nin evine gitti. 4 kişinin içinde bulunduğu ekip otosundan yalnız inip evin bahçesine yürüdüğü sırada polis memuru Mutluer'in üzerine, iddiaya göre, zanlıyla aynı isme sahip babası G.G. tarafından av tüfeğiyle ateş açıldı. 

Kasığından yaralanan Mutluer'e meslektaşları ateş hattından uzaklaştırıp bölgeye sağlık ekiplerini çağırdı. İhbar üzerine gelen sağlık ekipleri ilk müdahalede bulunduğu polis memuru Serdar Mutluer'i ambulansla Aydın Devlet Hastanesi'ne kaldırdı. Ağır yaralanan ve çok kan kaybeden Mutluer için telsizden 'A RH pozitif' kan talep edildi. Meslektaşları kan vermek için hastaneye akın etti.

Polis ekipleri ev ve sokakta çevre güvenliği için önlem alırken Özel Harekat Şubesi'nden de destek istendi. Sokağa gelen özel harekat polisleri, evin etrafını çevirdi. Baba ve oğlunun teslim olması için çağrı yapılmaya başlandı. Evin önündeki bekleyiş sürüyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR