Bir sosyal tesis de Mustafakemalpaşa'ya
Bursa Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların buluşma noktası haline gelen sosyal tesis zincirine bir halka da Mustafakemalpaşa’da ekliyor.
BURSA , 03 Ağustos 2015 Pazartesi, 15:08
Bir sosyal tesis de Mustafakemalpaşa'ya
Bünyesinde 40 metre yüksekliğinde kule restoranı da barından sosyal tesisler, Kirmasti çayı ve ilçe merkezine hakim tepedeki panoramik manzarası ile Mustafakemalpaşalıların buluşma noktası olacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, merkeze yeni bağlanan ilçelerde altyapı yatırımlarının yanı sıra sosyal ve kültürel mekan yatırımlarına da ağırlık verdiklerini söyledi. 

Mevcut eski sosyal tesislerin halka açılmasının yanında kentin en nezih noktalarına yeni sosyal tesisler kazandıran Büyükşehir Belediyesi, merkeze yeni bağlanan ilçelere de sosyal tesisler kazandırmaya devam ediyor. Mustafakemalpaşa ilçesinde de altyapıdan ulaşıma, kırsal kalkınmadan tarihi mirasa kadar her alanda önemli yatırımları hızla sürdüren Büyükşehir Belediyesi, ilçe merkezine hakim bir tepeye de sosyal tesis kazandırmak için çalışmalara başladı.

Proje çalışmaları Mustafakemalpaşa Belediyesi tarafından yapılan Kule Restoranın yapılacağını alanda beraberindeki Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan ile birlikte incelemelerde bulunan Başkan Altepe, ihale aşamasında olan projeyi en kısa zamanda ilçeye kazandırmak istediklerini söyledi.
Bursa kent merkezinde ne varsa aynı hizmetleri yeni bağlanan ilçelere de kazandırmakta kararlı olduklarının altını çizen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bu doğrultuda çalışmaları hız kesmeden sürdürdüklerini söyledi. Mustafakemalpaşa ilçesini ikiye ayıran Kirmasti Çayı çevre düzenlemesi ve tepeye yapılacak sosyal tesisin ilçeye değer katacağını ifade eden Başkan Altepe, “Kirmasti Çayı çevre düzenlemesi bağlantı ve yürüyüş yolları ile dere üzerine yeni köprülerle bu bölge en prestijli alan haline gelecek. 40 metre yüksekliğindeki kulenin de bulunduğu sosyal tesisler ise panoramik manzarası ile önemli bir buluşma noktası olacak. Proje ihale aşamasına geldi. İhalenin ardından kısa zamanda inşaata başlayıp tesisleri hizmet açmıyoruz. Şimdiden ilçe halkına hayırlı olsun” dedi.

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan da ilçenin en önemli ziynetlerinden birinin Kirmasti Çayı olduğunu hatırlatarak, bu değeri en iyi şekilde kullanmak istediklerini söyledi. Sosyal tesislerin yapılacağı alanda hiçbir ağacın zarar görmeyeceğini hatırlatan Kurtulan, bu proje sayesinde ilçe halkını yeşil ve suyla buluşturacaklarını belirterek, projeye katkıları dolayısıyla Başkan Altepe’ye teşekkür etti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR