Biraz sabredin Başbakan yarın açıklama yapacak
Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Macaristan AB Bakanı Eniko Györi ile görüştü. Bağış, Gezi Parkıyla ilgili sorular üzerine, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yarın açıklama yapacağını söyledi.
GÜNDEM , 06 Haziran 2013 Perşembe, 21:36
Biraz sabredin Başbakan yarın açıklama yapacak

Ortaköy'deki Avrupa Birliği Bakanlığı İstanbul Çalışma Ofisi'nde basına kapalı olarak yapılan görüşme yaklaşık bir saat sürdü. Görüşmenin ardından Macar Bakan Eniko Györi, Egemen Bağış'a Macar yazar Geza Gardonyi'nin yazdığı Türkçe'ye de çevrilen "Eğri Yıldızları" kitabını hediye etti.

Bakan Bağış da Eniko Györi'ye üzerinde bir yelkenlinin resmi bulunan çiniyi verdi. Görüşmenin ardından basın mensuplarına kısa bir açıklama yapan Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış, Taksim Gezi Parkı'nda başlayan ve neredeyse tüm yurda yayılan eylemlerin 3 - 5 ağaçla açıklanacak olaylar olmadığını savundu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yarın konuyla ilgili bir açıklama yapacağını vurgulayan Bakan Egemen Bağış, "Hepimiz üzerimize düşeni yapmalıyız. Biraz daha sabredin. Başbakan yarın açıklama yapacak" dedi.

Bir basın mensubunun "Gezi Parkı'ndaki eylemlere katılanlar arasında ABD Büyükelçiliği'ne saldırı düzenleyen kişilerin de olduğu iddia ediliyor" sorusuna Bakan Egemen Bağış, "Tüm basın mensuplarından rica ediyorum. Terör örgütlerinin isimlerini anmayalım. Vakti zamanı geldiğinde tüm bilgiler sizinle paylaşılır"

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR