Bisiklet sporunun yaşayan efsanesi Bursa'da anıldı
Bursalı bisikletçiler, 100 yaşına giren bisiklet sporunun yaşayan efsanesi Talat Tunçalp'i unutmadı.
BURSA , 02 Ağustos 2015 Pazar, 18:43
Bisiklet sporunun yaşayan efsanesi Bursa'da anıldı
Yıllarca Bisiklet Federasyonu başkanlığı yapan eski milli takım sporcusu Talat Tunçalp adına yapılan Uludağ performans tırmanışına bisikletçilerin ilgisi büyük oldu.

Başta Bursa olmak üzere Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen 84 bisikletçinin iştirak ettiği tırmanış, saat 10:30'da Eker Parkı'ndan başladı. Sıcak havaya aldırış etmeyen bisikletçiler, 33 kilometrelik Uludağ parkurunu bitirmeyi başardı. En iyi dereceyi erkeklerde İstanbul'dan gelen Yasin Cihat Bingöl 1 saat 28 dakikayla yaparken, bayanlarda Gülsen Tokaç 2 saat 32 dakikayla yarışmayı birinci bitirdi.

Tırmanışın en yaşlı bisikletçisi 61 yaşındaki Recep Tatlıcılar 2 saat 56 dakikada yarışı tamamlarken, en genç bisikletçi Bursa Büyükşehir Belediye Spor Kulübü'nden 14 yaşındaki Ahmet Aydın oldu.

Organizasyonu düzenleyen Mecit Tatlılar ve Ercüment Boran, önümüzdeki yıllarda Bursa ve Uludağ'ın sesini daha çok duyurabilecekleri bir tırmanış gerçekleştirmeyi planladıklarını belirterek, güvenli sürüş için bisiklet yollarının arttırılmasını istedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR