Biyonik kulak mucizesi! 20 yıl sonra son bulan sessizlik
47 yaşındaki Pelin Atik, biyonik kulakla 20 yıl sonra yeniden duymaya başladı. 20 yıllık sessizliğin bozulduğu o anlar CNN TÜRK ekranına yansırken Atik, her cihaz değişikliğinde haftalarca hatta aylarca süren uyum süreçleri yaşadığını anlattı ve "Ama ben ısrarla devam ettim hayattan kopmak istemiyordum" dedi.
GÜNDEM , 15 Eylül 2021 Çarşamba, 12:35
Biyonik kulak mucizesi! 20 yıl sonra son bulan sessizlik

CNN Türk muhabiri Dilay Dilaver'in haberine göre 47 yaşındaki Pelin Atik, 20'li yaşlarının başlarında işitmeyle ilgili problemler yaşamaya başladı. İlerleyen süreçte bu problemler daha da arttı ve 2014 yılında bir kulağına işitme cihazı yani biyonik kulak takıldı fakat bu işitme cihazının da yetmediği dönemler oldu.

Sessizlikle mücadelesi 20 yıla dayanan Pelin Atik'in diğer kulağına da bir ay önce biyonik kulak takıldı. Bu son takılan cihaz daha yeni teknoloji olduğu için anlaması ve duyması da gelişti. Pelin Atik'e takılan biyonik kulağın ilk denemesi dün gerçekleşti ve sessizlikle mücadelesi bitti.

2O YIL SONRA GELEN MUTLULUK

20 yıl boyunca ısrarla işitme cihazı takmaya devam ettiğini söyleyen Atik, her cihaz değişikliğinde haftalarca hatta aylarca süren uyum süreçleri yaşadığını anlattı ve "Ama ben ısrarla devam ettim hayattan kopmak istemiyordum" dedi. 2016'da ilk biyonik kulak ameliyatı olduğunu söyleyen Pelin Atik, o dönemi hayatının dönüm noktası olarak değerlendiriyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR