Boris Johnson için çember daralıyor
Son haftalarda bizzat en yakın çevresinde yer almış kişiler tarafından hemen her gün basına sızdırtılan yeni haberlerle ciddi siyasi baskı altında kalan İngiltere Başbakanı Boris Johnson, bugün kabinesini toplantıya çağırdı.
DÜNYA , 27 Nisan 2021 Salı, 16:37
Boris Johnson için çember daralıyor

Kabine toplantısı Başbakan Jonhson ve bakanlarına, başbakanın eski baş danışmanı Dominic Cummings tarafından geçen hafta ortaya atılan bir dizi ağır iddia ve suçlamanın egemen olduğu siyasi gündemin kontrolünü yeniden ele geçirme fırsatı sunacak. Başbakanlık kabine toplantısında "aşılamalar ve istihdam" konularına odaklanılacağını söyledi.

'Cesetlerin yığıldığını görmeyi yeğlerim' dedi mi?

Başbakan, son olarak medyaya sızan haberlerde, geçen Sonbahar'da koronavirüs vakalarının sayısı yeniden yükselişe geçtiği sırada, tekrar kapanmaya gitme ihtimalinin hararetle tartışıldığı bir toplantıda "Üçüncü bir kapanma ilan edeceğime cesetlerin üst üste yığıldığını görmeyi yeğlerim" demekle suçlandı.

Daily Mail gazetesinde ilk kez yayınlanan iddia daha sonra BBC ve ITV medya kuruluşları tarafından ve ayrı kaynaklara dayanılarak doğrulandı. O günlerde, Johnson'un yeni bir kapanmanın ekonomi ve Covid ile ilgisi olmayan sağlık sorunları üzerinde yapabileceği etkilerden derin kaygı duyduğu BBC siyasi muhabirleri tarafından bildirilmişti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR