Borsayı basan darbeci askerler böyle vuruldu
15 Temmuz gecesi darbeci askerlerin Borsa İstanbul'u (BİST) bastıkları anların görüntüleri ortaya çıktı. Darbecilerin başındaki Binbaşı Murat Çelik'in yanındaki erlere, "Ateş etmezseniz kıyamet günü peygamberimizin şefaatinden mahrum kalırsınız" dediği ortaya çıktı.
GÜNDEM , 23 Temmuz 2016 Cumartesi, 12:19
Borsayı basan darbeci askerler böyle vuruldu
İstanbul İl Jandarma Alay Komutanı Gürcan Sercan ve yardımcısı Haydar Yalın'ın bu baskın kapsamında gözaltına alındığı bildirildi. 

Darbeci askerler zırhlı personel taşıyıcı ve eskort bir araçla Sarıyer'deki BİST'e geliyorlar. İçeri giriyorlar. Daha sonra vatandaşlar BİST çevresinde toplanmaya başlıyor. Bu sırada TOMA BİST önüne geliyor. Bu sırada darbeci askerlerden biri TOMA'nın şoförü polis memuru Şevket Uzun'u şehit ediyor. Özel Harekat Timleri, polisi şehit eden darbeci askeri vuruyor.

BİNBAŞIDAN ATEŞ EMRİ

Darbeci askerler BİST çevresinde toplanan vatandaşlara ateş ederek Fatih Satır'ın şehit etti, 31 kişiyi de yaraladı. Polisin düzenlediği operasyonda BİST'te 11 asker gözaltın alındı. Yaralı ele geçen asker de hastahaneye kaldırıldı. Olay yerinden kaçtığı belirlenen Binbaşı Murat Çelik'in, yanındaki erlere ateş emri verdiği ortaya çıktı.Polisin neden ateş açtıklarını sorduğu erler, "Başımızdaki komutan ateş etmezseniz kıyamet günü peygamberimizin şefaatinden mahrum kalırsınız. Ateş açmaktan çekinmeyin" dedikleri öne sürüldü. İstanbul İl Jandarma Alay Komutanı Gürcan Sercan ve yardımcısı Haydar Yalın bu baskın kapsamında gözaltına alındığı bildirildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR