Bozbey muhtarlarla buluştu
Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.
BURSA , 20 Temmuz 2016 Çarşamba, 13:38
Bozbey muhtarlarla buluştu
“Başkan Burada” projesi çerçevesinde her hafta bir mahalleye giderek muhtarlarla bir araya gelen Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, 4 ayda bir yapılan toplantılarda da muhtarları dinliyor. Yılın ikinci muhtarlar toplantısı Nilüfer Belediyesi Misi Kamp Karavan Restoran & Kafe’de düzenlendi. Kahvaltının ardından muhtarlara seslenen Bozbey, “Ülkemizde 15 Temmuz’dan itibaren inanılmaz dakikalar yaşanıyor. Darbe girişiminde bulunanları lanetliyoruz. Darbe, insan ve ülke yaşamına yapılmış bir hakarettir. Kim ne amaç uğruna yaparsa yapsın, darbe en kötü demokrasiden daha kötüdür.

Demokrasinin ve uzlaşma kültürünün bu ülke için büyük ihtiyaç olduğunu gördük. Darbe girişiminde bulunanların ya da ön ayak olanların tespit edilebileceği bir çağda yaşıyoruz. Hiçbir şey gizli kalmaz. Bu olaya karışanların tespit edilerek adil ve şeffaf bir şekilde yargılanmasını umuyorum. Toplumun da bunları kimin ya da kimlerin yaptığını, bu olayın arkasında kimlerin olduğunu bilme hakkı var. Çünkü darbe gerçekleşmiş olsaydı hepimiz zarar görecektik, bugün burada hiçbirimiz olmayacaktı. Amacı ne olursa olsun, tüm darbelere karşıyız” ifadelerini kullandı.

Nilüfer Belediyesi’nin hizmetlerini anlatan Bozbey, “Nilüfer Belediyesi olarak vatandaşa hizmet etmeye devam ediyoruz. Bütçe programı çerçevesinde yaklaşık bütçemizi tespit etmeye çalıştık. Önümüzdeki günlerde muhtarlarımızın da başında olduğu mahalle komitelerinden gelen delegasyonla birlikte Nilüfer Kent Konseyi’nde değerlendirmesi yapılacak. Ardından da Nilüfer Belediye Meclisi’nde bütçemizi de onaylamış olacağız” dedi.

Nilüfer’de yol, kaldırım, altyapı ve park yatırımlarına olduğu kadar sosyal ve kültürel projelere de ihtiyaç olduğunun altını çizen Bozbey, “Bu taleplerin değerlendirilerek, bütçe maratonunun yürütüldüğünü söylemek istiyorum. Gelirlerimiz belli, giderimiz sınırsız. Yatırım taleplerinin 550-600 milyon civarında olduğunu görüyoruz. Ancak gelire baktığımızda yılda 340-350 milyon civarında. Bunun dengesini kurmak ve sürdürülebilir hizmet anlayışıyla bu hizmetleri sürece dahil ederek yapmak sorumluluğundayız” ifadelerini kullandı.

Nilüfer’de halı sahası olmayan mahalle kalmayacağını ifade eden Başkan Bozbey, “Şuan 64 mahallemizin sadece 11’inde halı sahamız yok. Halı saha için yer problemleri yaşıyoruz. Bunlarla ilgili arkadaşlarımız çalışmalarına devam ediyor. 8 halı sahanın daha ihalesine çıkıldı. Daha önce ihale yapılmasına rağmen iptal edilenler var. Yer problemini çözdüğümüz alanların tamamına halı saha yapacağız. Bizim amacımız her mahallede halı saha yapmak” diye konuştu.
Toplantıda söz alan Çalı Muhtarı Mustafa Yunguş, “Mahallemize hizmet istiyorum” deyince, Bozbey, ‘Nasıl bir proje istiyorsun?’ diye sordu. Yunguş da “Çalı’ya uzay istasyonu yapılmasını istiyorum”cevabını vererek toplantıya katılanları gülümsetti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR