Bu bitkiler cinsel gücü tavan yaptırıyor
Birçok hastalığın tedavisinde kullanılan şifalı bitkiler, cinsel gücümüzü de etkiliyor. İşte cinsel hayatı kötüye gidenlerin mutlaka denemesi gereken 17 bitki...
SAĞLIK , 17 Kasım 2018 Cumartesi, 08:58
Bu bitkiler cinsel gücü tavan yaptırıyor

Arı sütü

Cinsel bezleri geliştiren arı sütünün kadında da, erkekte de etkileri kısa zamanda hissedilir. Balın içerisine karıştırılıp macun gibi tüketilebilen arı sütü, tek başına ya da içeceğe karıştırılarak da alınabilir. Çok fazla miktarlarda tüketilmemeli, günde maksimum 1 gram kadar kullanılmalıdır. Tabii çoğu hastalığa iyi gelirken kilogram fiyatının 2-3 bin lira civarında olmasıyla da adeta altınla yarışıyor.

Rezene

En eski afrodizyaklardan olan rezeneden her gün bir parça alınması cinsel gücü artırır. Rezenenin tohumundan çay yapılarak içilebilir.

Ginseng

Çin'de ilaç yapımında kullanılan ginseng; hormonal sistemi uyarır, erken yaşlanma sürecini yavaşlatır ve göz ardı edilemeyecek derecede iyi hissettirir.

Lavanta

Salata ve yemek soslarına konan birkaç damla lavanta, cinsel yaşamı güçlendirir.

Karanfil tanesi

Doğal afrodizyakların en güçlülerinden biri olan karanfil tanesi, yorgunluğa da iyi gelir.

Haşhaş tohumu

Haşhaş tohumu cinsel performansı artırır.

Polen

Son yıllarda afrodizyak olarak kullanılan polenin yapısında belli ölçüde testesteron ve diğer cinsiyet hormonları bulunuyor. Ayrıca içerisinde birçok vitamin, mineral ve aminoasit bulunur.

Zencefil

Yüzyıllardır duyguları harekete geçirmek için hazırlanan içkilerin karışımında kullanılan zencefil insanı daha ateşli yapar. (Kanı sulandıran ilaç kullananların dikkatli olmaları gerekiyor. Ayrıca fazla tüketildiğinde de bağırsakları rahatsız eder.) Yemeklerde baharat olarak kullanılabilir. Balla karıştırılıp yenilebilir. Bir hafta veya 10 gün kadar kullanılmalıdır.

Tarçın

İştah açıcıdır. Sinirsel rahatlık veren bir kokusu vardır. Gaz söktürücü ve antiseptik özellikleri vardır. Afrodizyak olarak da kullanılabilir. Kışın içilen bitki çaylarına konulabilir. Tarçın yağı hoş kokusundan dolayı masaj yağı olarak da kullanılabilir.

Hardal

Cinsel bezlerin işleyişini hızlandırır.

Süsen

Süsen kökü tozu her iki cins için de güçlü bir afrodizyaktır.

Yasemin

Likörleri kokulandıran harika kokulu yasemin çiçeği etkili bir uyarıcıdır.

Meyan Kökü

Meyan kökünden elde edilen toz, maden suyu ile karıştırılınca kadınlar için çok etkili bir afrodizyak haline gelir.

Roka

Bolca demir ve C vitanimi içeren roka, alyuvarlar için iyidir. Ayrıca cinsel gücü de artırır.

Vanilya

Merkezi sinir sistemine etki ederek kokusuyla uyarıcı etki yaratır.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR