'Bu gece bir şeyler olabilir' dedi, ortalık karıştı
HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Durmuş Yılmaz'ın Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu'nda 'Bu gece saat 00.00 da Resmi Gazeteyi takip edin, ekonomi açısından olağanüstü bir şey olacak' dedi' sözlerini paylaştı. Bu andan itibaren tüm gözler Resmi Gazete'ye çevrilirken, konuyla ilgili CHP, İYİ Parti ve HDP'li isimlerden açıklama geldi. Yılmaz'ın Resmi Gazete iddiaları gece yarısı gerçekleşmezken, büyük tepki topladı. CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla, "Bu ucube sistem, artık bir siteyi bile çalıştıramıyor." diyerek Yılmaz'a destek verdi ama Yılmaz bugün bir özür paylaşımı yaptı.
GÜNDEM , 20 Kasım 2021 Cumartesi, 18:48
'Bu gece bir şeyler olabilir' dedi, ortalık karıştı

Eski Merkez Bankası başkanı Durmuş Yılmaz'ın Plan ve Bütçe Komisyonu'nda dile getirdiği 'Resmi Gazete' iddiasını HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, sosyal medya hesabından paylaştı. Gergerlioğlu açıklamasında, 'Eski Merkez Bankası başkanı Durmuş Yılmaz 'bu gece saat 00.00 da Resmi Gazeteyi takip edin, ekonomi açısından olağanüstü bir şey olacak' dedi' sözlerini söyledi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İYİ Partili Durmuş Yılmaz ve bazı CHP'li isimler de bu paylaşımın ardından sosyal medya hesaplarından peş peşe açıklamalar yaptı.

İYİ Partili Yılmaz Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu'nda yaptığı açıklamada, "Ben, sizleri bugün cuma dolayısıyla gece saat 12.00'den sonra teyakkuza davet ediyorum, Resmi Gazete'yi takip etmenizi tavsiye ediyorum; Bu gece bir şey olabilir, olduğu zaman da Türk lirasının üzerine nasıl daha fazla bir sıkıntının geleceğini görürsünüz. 12.00'den sonra Resmi Gazete'yi takip edin diyorum ve herkese iyi hafta sonları diliyorum" dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise, 'Gündüz huzur yok, gece huzur yok. Yazık değil mi bu güzel ülkeye? Günah değil mi bu cefakar millete? Ama kimse üzülmesin. Asla pes etmek yok. Bu günler elbette geçecek. O sandık elbet gelecek, ve Türkiye İYİ olacak.' ifadelerine yer verdi.

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Bu ucube sistem, artık bir siteyi bile çalıştıramıyor." dedi.

RESMİ GAZETE SPEKÜLASYONU SONA ERDİ

Resmi Gazete'nin yayınlanmasının ardından ortaya çıkan spekülasyon da sona erdi.

DURMUŞ YILMAZ: ÖZÜR DİLERİM

İYİ Partili Durmuş Yılmaz daha sonra özür mesajı yayınlayarak şunları söyledi; Herhangi bir kulis bilgim ve duyumum yoktu. Sadece bugüne kadar MB yönetiminde yapılan değişikliklerin piyasaların kapalı olduğu hafta sonu gece saat 12.00 den sonra yapıldığı; hafta içinde Sayın Hazine ve Maliye Bakanı'nın Para politikası hakkındaki duruşuna, ifadelerine Sn Erdoğan'ın Grup toplantısında verdiği tepkiden hareketle, Bakanın hafta sonu piyasaların kapalı olduğu bir zamanda görevden alınacağı öngörüsünde bulundum. Öngörüm gerçekleşmedi. Yanıldım. Özür dilerim.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR