Bu nasıl vicdansızlık! Önce İzmir sonra Antalya
Türkiye'nin iki farklı şehrinde vicdanları sızlatan iki haber... İzmir'in Çiğli ilçesinde bir taksinin sokakta yatan köpeği ezerek geçmesi, güvenlik kameralarınca görüntülendi. Antalya'dan gelen fotoğraf ise hayvanseverleri isyan ettirdi. İşte detaylar...
GÜNDEM , 18 Aralık 2020 Cuma, 18:00
Bu nasıl vicdansızlık! Önce İzmir sonra Antalya

İzmir Çiğli'de bir taksi sokakta yatan köpeği ezdi.

Alınan bilgiye göre, bir taksi, sokaktan geçerken, yolda yatan bir köpeği ezdi.

Köpek can çekişirken aracından inmeyen taksi sürücüsü, diğer köpeklerin havlamaları arasında sokaktan geçişine devam etti.

Olay anları, bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

YAVRU KEDİ, BACAKLARI VE KUYRUĞU KESİK OLARAK ÖLÜ BULUNDU

Antalya'da yavru kedi, bacakları ve kuyruğu kesilmiş halde ölü bulundu. Hayvanlara yapılanlar yüzünden geceleri gözüne uyku girmediğini belirten hayvansever Fatma Ranta Kahile, konuyu polise bildirdiklerini, savcılığa şikayetçi olacaklarını söyledi.

Olay, sabah saatlerinde Muratpaşa ilçesi Tesisler Caddesi'nde bulunan sitenin önünde meydana geldi. Sokak hayvanlarını beslemek için evden çıkan hayvansever Fatma Ranta Kahile, bir sitenin ön tarafında kaldırımda, henüz tespit edilemeyen kişi ya da kişilerce bacakları ve kuyruğu kesilerek öldürülmüş kedi yavrusu buldu. Önce hayvan polisini ve daha sonra belediye ekiplerini arayan Kahile, şikayetçi oldu.

Hayvanlara yapılanlar yüzünden geceleri gözüne uyku girmediğini söyleyen Fatma Ranta Kahile, "Her sabah evimden çıkıp, sokaktaki hayvanları besliyorum. Sabah yine buradaki hayvanları beslemek için geldiğimde kedi yavrusunun kaldırımda yattığını fark ettim. Yakından baktığımda bacakları ve kuyruğunun olmadığını gördüm. Bunun birileri tarafından özellikle kesilmiş olduğunu tahmin ediyoruz. Çünkü bir hayvan yapsa belli olur. Bunu yapan insan olamaz. Yeter artık, kötü ellerini hayvanların üzerinden çeksinler" diye konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR