Bu olayda iki mucize oldu: Golf sahasında kocaman bir delik açtı!
Bir uçağın iniş takımının uçuş sırasında düşüp küçük bir krater oluşturması sonucu, golf sahasında birden fazla delik açılmış oldu.
DÜNYA , 24 Temmuz 2021 Cumartesi, 16:34
Bu olayda iki mucize oldu: Golf sahasında kocaman bir delik açtı!

Bir uçağın iniş takımının uçuş sırasında düşüp 7. fairway'de (golf parkurunun diğer alanlarına kıyasla daha düzgün ve kısa kesilmiş çimlerden oluşan ana oyun bölümüne verilen isim -ed.n.) küçük bir krater oluşturması sonucu, ABD'nin Maine eyaletindeki bir golf sahasında fazladan bir delik açıldı.

NECN'e konuşan havacılık yetkilileri, 5 yolcuyla birlikte havalanan çift motorlu bir uçağın sağ tekerlek ve süspansiyon çubuğunun düştüğünü söyledi. Salı akşamı olayın yaşandığı sırada uçak inişe geçmişti.

Maine eyaletinin Portland bölgesindeki International Jetport'a inmesi planlanan uçak, geri dönüp New York eyaletindeki Long Island bölgesine acil iniş yapmak zorunda kaldı. Herhangi bir yaralanma bildirilmedi.

Havacılık yetkililerinin, Jetport'tan yaklaşık 10 dakika uzaklıkta ve Portland'ın yaklaşık 16 kilometre batısında bulunan golf kulübü Gorham County Club'a, uçağın iniş takımlarının uçuş sırasında sahaya düştüğünü söylediği bildirildi.

Gorham Polis Teşkilatı'ndan Ted Hatch, Facebook'ta "bu olayda iki mucize oldu" diye yazdığı paylaşımında, uçak "gövdesi üzerine güvenli bir şekilde iniş yapabildi" ve "gökyüzünden 7. fairway'e düşen bu nesne kimseye çarpmadı" ifadelerine yer verdi.

Hatch, fairway'deki iniş takımının ve geride bıraktığı büyük deliğin fotoğraflarıyla birlikte, "Tam her şeyi gördüğünüzü düşündüğünüzde, gerçekten gökten bir şeyler düşebiliyor" diye yazdı.

Gorham Country Club'ın iniş takımını ve süspansiyon çubuğunu federal havacılık müfettişlerine teslim ettiği ve olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

Perşembe günü sahada bulunan amatör golfçü Michael Sweeney, NECN'e International Jetport'a giden uçakların genellikle parkur üzerinde uçtuğunu fakat "fairway'de çevresi şeritlerle kapatılmış bir delik" bulduğuna şaşırdığını söyledi.

Sweeney, "Gerçekten bunun olabileceğini hiç düşünmemiştim" diye ekledi.

Bu o çılgın durumlardan biri. Neyse ki kimse incinmedi, kimse yanlış yerde değildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR