BUDO'dan Bursalıları sevindirecek haber
Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursa ile İstanbul arasında deniz ulaşımının sağlıklı ve konforlu bir şekilde yapılması maksadıyla kurulan Bursa Deniz Otobüsleri İşletmesi’nin Hong Kong’dan aldığı gemi, "Uludağ" ismiyle haziran ayından itibaren yolcu taşımaya başlayacak.
BURSA , 21 Nisan 2014 Pazartesi, 14:50
BUDO'dan Bursalıları sevindirecek haber

İstanbul Bursa arasında deniz ulaşımının yeni markası olan BUDO, bir taraftan yolcu taleplerine göre sefer sayılarını düzenlerker, diğer taraftan da filosuna yeni gemiler kazandırmaya devam ediyor. Halen 340’ar yolcu kapasitesi bulunan Emir Sultan, Hüdavendigar, Nilüfer Hatun ve Yıldırım Beyazıd isimli gemilerle yolcu taşımacılığı yapan BUDO, Hong Kong’dan Emir Sultan gemisi ile aynı özelliklere sahip bir gemi daha aldı.

Burulaş Genel Müdürü Levent Fidansoy ile Hollanda merkezli Damen Tersanesi Satış Müdürü Martin De Bruijn arasında imzalanan sözleşme ile BUDO’nun deniz otobüsü sayısı 5’e çıkmış oldu. Seferlere başladığı 24 Ocak 2013’ten bu yana 960 binin üzerinde yolcu taşıyan ve halen haftada karşılıklı 58 sefer gerçekleştiren BUDO’nun yeni gemisi Uludağ ismi ile Haziran ayından itibaren yolcu taşımaya başlayacak.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR