'Bunlar aslında Bursaspor için normal başarılar'
Bursaspor'un Fenerbahçe'yi eleyerek finale adını yazdırmasını 'inancın zaferi' olarak değerlendiren Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, "Önümüzdeki sezon iyi transferlerle birlikte Avrupa’da başarılı olmamız lazım. Artık Türkiye’de şampiyonluğa oynamak yetmez" dedi.
BURSASPOR , 22 Mayıs 2015 Cuma, 09:45
'Bunlar aslında Bursaspor için normal başarılar'
Kadıköy’deki tarihi maçı protokol tribününde izleyen Bursa Belediye Başkanı Recep Altepe, karşılaşmanın ardından Bursaspor TV’ye yaptığı açıklamalarda, ilk maçtaki mağlubiyete rağmen İstanbul’a inançlı geldiklerini söyledi. Altepe, “Ligdeki maçı kaybettiğimizde arkadaşlarımı teselli etmiştim. Lig maçını kaybetmemiz, kupayı alacağımıza işaret demiştim. O maçta biraz haksızlığa uğradık. Bunun karşılığını kupada vereceğiz ve Fenerbahçe’yi kupada eleyeceğiz dedik. Bursa’daki maçı kaybetmemize rağmen açığı burada kapattık. Bursaspor bugün çok inançlıydı. Bu maçı alacağı motivasyonundan belliydi. İlk golden sonra da bu meydana çıktı. Daha sonra da Fenerbahçe’nin yapacağı bir şey kalmadı” diye konuştu.

"BURSASPOR'A AVRUPA YAKIŞIR"

Bursaspor’un 6. sezondur Avrupa kupalarını garantilediğine dikkat çeken Altepe, “Bursa’ya yakışan budur. Bunlar aslında Bursaspor için normal başarılar. Bursa’nın bundan çok daha fazlasını alması lazım. Önümüzdeki sezon iyi transferlerle birlikte Avrupa’da başarılı olmamız lazım. Türkiye’de şampiyonluğa oynamak yetmez. Türkiye’yi temsil etmek önce Bursaspor’a, Bursa’ya yakışır. İnşallah biz de öyle bir takım yapacağız. Tüm Bursa’ya bu konuda görev düşüyor. Herkes Bursaspor’a ne katkıda bulunur bunu düşünsün. Herkes desteğini versin. En büyük takım Bursaspor olarak Avrupa’da Türkiye’yi en güzel şekilde temsil edelim" dedi.

"KUPA ÖZLEMİNE SON VERECEĞİZ"

Galatasaray ile Bursa’da 3 Haziran tarihinde oynanacak final maçıyla ilgili olarak da Recep Altepe, "29 yıllık kupa özlemine son vereceğimize inanıyorum. Kupa finali tek maç ve Bursa’da oynanacak. Kısmet ayağımıza geldi. İnşallah kupayı almak için bir adım kaldı. Bundan sonra 4.’lük, 5.’lik değil, Avrupa’daki başarıları düşünmeliyiz” ifadelerini kullandı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR