Bursa 16. Kitap Fuarı'na doğru
Bursa Fuarcılık AŞ tarafından hazırlanan Bursa 16. Kitap Fuarı 17 Mart'ta açılacak.
BURSA , 15 Mart 2018 Perşembe, 17:15
Bursa 16. Kitap Fuarı'na doğru

TÜYAP'tan yapılan açıklamaya göre, TÜYAP tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği, Büyükşehir Belediyesi, Ticaret ve Sanayi Odası, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Uludağ Üniversitesinin destekleriyle hazırlanan fuar TÜYAP Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezinde düzenlenecek.

Bu yıl 390 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla gerçekleşecek fuar, söyleşi, panel ve çocuk etkinliklerinden oluşan 100 kültür etkinliğine ev sahipliği yapacak.

Aralarında Gülten Dayıoğlu, Ahmet Ümit, Canan Karatay, İlber Ortaylı, Deniz Kavukçuoğlu, Yılmaz Özdil, Canan Tan, Uğur Dündar, Yekta Kopan, Müjde Ar, Ataol Behramoğlu, Cemil Kavukçu, Arif Keskiner, Cemre Birand, Onur Saylak, Hikmet Anıl Öztekin, Ahmet Şimşirgil, Kemal Hamamcıoğlu, Aytül Akal, Murat Yetkin, Mete Yarar, Şükrü Erbaş, Behiç Ak, İbrahim Kaboğlu, Talha Uğurluel, Haydar Ergülen, Sinan Canan, İlkay Marangoz, Can Yılmaz, Zafer Algöz, Bahadır Yenişehirlioğlu, İsmail Saymaz, Mine Soysal, Enver Aysever, İhsan Eliaçık, Hamdi Tuncer, Sinan Meydan ve Kahraman Tazeoğlu'nun da bulunduğu yazar, şair ve bilim insanı, okurlarıyla buluşacak.

Fuarda TÜYAP tarafından Bursalı okurlar için 25 Mart Pazar günü saat 15.45'te oyuncu Onur Saylak ve gazeteci Bahar Çuhadar'ın katılımıyla tiyatro, edebiyat ve sinema üzerine "Daha Fazla Edebiyat, Sinema ve Tiyatro" söyleşisi gerçekleştirilecek.

Türk edebiyatının güçlü kadın yazarlarından Suat Derviş, kadın edebiyatı üzerine önemli incelemeleri bulunan yazar Nil Sakman'ın katılımıyla 23 Mart Cuma günü saat 15.30'da düzenlenen "Suat Derviş ve Hayatı" isimli söyleşide anılacak.

- Çocuk ve gençlik etkinlikleri

Fuar çocuk ve gençlere yönelik söyleşi, dinleti ve atölye çalışmalarından oluşan etkinliklere de ev sahipliği yapacak. Büyükşehir Belediyesi Karagöz Müzesi tarafından hazırlanan Karagöz ve Hacivat gösterileri, Tekstil ve Sanayi Müzesi, Vakıf Kültürü Müzesi ve Enerji Müzesi'nin düzenlediği atölye çalışmalarında fuarın minik ziyaretçileri bir araya gelecek. Söyleşilerde ve imza etkinliklerinde ise Gülten Dayıoğlu, Behiç Ak, Mavisel Yener, Hamdi Tuncer, Aytül Akal, Sevim Ak, Habib Bektaş, İlkay Marangoz, Hicabi Demirci, Koray Avcı Çakman ve daha pek çok değerli çocuk ve gençlik kitapları yazarı okurlarıyla buluşacak.

Girişin ücretsiz olduğu Bursa Kitap Fuarı, her gün 10.00-19.30, kapanış günü 25 Mart Pazar günü ise 10.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR