Bursa 2023'te ilk üçe girecek
Cumhuriyetin 100. yılını kutlayacağımız 2023 yılının Türkiye'sini ve Bursa'sını değerlendiren Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, "2023'te Türkiye dünyanın en iyi 8 ülkesi, Bursa ise Türkiye'nin ilk üç şehri arasına girecek" dedi.
BURSA , 14 Mayıs 2012 Pazartesi, 14:23
Bursa 2023'te ilk üçe girecek
2023 yılında Türkiye ekonomisinin çok iyi noktalara geleceğini söyleyen Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Türkiye'nin ekonomisiyle dünyanın ilk 8 ülkesi arasına gireceğini, bu durumun sosyal, kültürel ve siyasi alanın yanı sıra yerelde de hissedileceğini belirtti.

Günümüzde vatandaşın beklentilerinin ve standartlarının yükseldiğini belirten Başkan Dündar, "Büyük projelerimiz bile sıradanlaştı. 5 yılda 5 otopark projesi Bursa'da yerel yönetimler döneminde trafiğin çözümü noktasında atılmış en önemli adımlardan biri oldu. Çarşamba Pazar Alanı ve Yeraltı Katlı Otoparkı 12 milyona mal olan bir iş. İlçe belediyesi olarak bu dönem 9 otoparkı, 8 pazar alanını ilçemize kazandıracağız. Çok eser veriyoruz, sıradan sanılıyor" dedi.

"Bu gelişmeler beraberinde değişimi de getirecek" diyen Dündar, "Osmangazililer bizden farklı hizmetler bekliyor, biz de farkımızı ortaya koyuyoruz. Hedefimiz farkı yakalamak" şeklinde konuştu.

Nüfusu 3 milyon olan Bursa'nın 2023'te 5 milyon olmasının beklendiğini anlatan Dündar, "Geleceği inşa etmek istiyorsak Bursa'ya üst ölçekten bakmak lazım" dedi.

Dündar, 2023'te Bursa'nın ne durumda olacağını göz önünde bulundurarak hizmet üretmek gerektiğini söyledi. Sağlık sektöründen ulaşıma, turizmden eğitime kadar her noktanın üst ölçekli düşünülerek iyi planlanması gerektiğine işaret eden Başkan Dündar, "Kaynaklarımızı 2023'ün Bursa'sına hitap edecek şekilde kullanmalıyız. Geniş düşünmek bu işin en önemli kısmı. Bizler de Şehircilik Akademisi'ni bu hedef doğrultusunda kurduk. Geleceğin Osmangazi'si yerel dinamiklerle şekillenecek" dedi.

Başkan Dündar, Bursa'nın 2023 turizm hedefinden de bahsetti. Günümüzde birçok ülkenin ve şehrin turizm hedefini ortaya koyduğunu söyleyen Dündar, Bursa'da sanayi ile birlikte gelişen bir turizm sektörü olmalı, her ikisi de gelişerek büyümeli" dedi.

Turizm noktasında en önemli konunun alt yapı olduğuna dikkati çeken Başkan Dündar, "İyi planlama yaparsak tarihi korunmuş modern bir Osmangazi inşa edebiliriz" diye konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR